Włochy: Zniknęła rzeźba Chrystusa z głębin

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 5, 2018 15:23

Włochy: Zniknęła rzeźba Chrystusa z głębin

Media należące do włoskiego giganta medialnego – koncernu Mediaset, informują o zniknięciu posągu legendarnego Chrystusa z głębin. Figura wykonana z brązu znajdowała się na głębokości 17 metrów, na dnie Morza Śródziemnego.

Zniknięcie ważącego blisko 15 kg monumentu odkryli nurkowie ze stowarzyszenia „Orsa Minore” z Lanciano w Abruzji, którzy w niedzielę 3 czerwca, zanurzyli się, by przeprowadzić jego konserwację. Jednak po mierzącej 80 cm figurze wykonanej z brązu, nie było już nawet śladu.

Chrystus z głębin autorstwa słynnego rzeźbiarza Vito Pancella, pojawił się na dnie wód portu Vallevò, w Rocca San Giovanni, 7 sierpnia 1994 roku. Od tamtego czasu stał się lokalną atrakcją ściągającą wielu turystów, a nawet stając się miejscem podwodnego ślubu.

W zeszłym roku rzeźbę wydobyto na powierzchnię, gdzie przeprowadzono jej konserwację i niezbędne naprawy. Po przeprowadzeniu konserwacji Chrystus z głębin był przez tydzień wystawiany, jako ekspozycja w miejscowym ratuszu.

Po tym czasie figura wróciła pod wodę, by nadal pełnić rolę podwodnej atrakcji. Niestety, jak się okazało, niezbyt długo… Na razie brak innych informacji, niż te mówiące o samym zniknięciu. Nie wiadomo kto i kiedy zabrał figurę Chrystusa z morskiego dna. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że policji uda się ją odzyskać.

Źródło: tgcom24.mediaset.it

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 5, 2018 15:23

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń