Nowy rekord świata we freedivingu kobiet! – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 21, 2018 14:36

Nowy rekord świata we freedivingu kobiet! – video

Topowa włoska freediverka – Alessia Zecchini, z początkiem maja pobiła swój własny rekord świata w konkurencji CWT – stały balast. Utalentowana zawodniczka z Półwyspu Apenińskiego, dołożyła tym samym kolejny wspaniały sukces w swoim imponującym CV.

„Od samego początku byłam niezwykle skupiona,ponieważ podczas nurkowania na 103 metry, uciekło mi trochę koncentracji, dlatego wiedziałam, że nie mogę teraz popełnić podobnego błędu. Udało się, przez cały czas byłam odpowiednio skoncentrowana, zamykając momentami oczy, by uniknąć błędów podczas wyrównywania ciśnienia. Wszystko poszło perfekcyjnie.” – powiedziała po wszystkim Zecchini.

Wprawdzie nowy rekord jest „tylko” o 1 metr lepszy od poprzedniego, jednak 105 metrów na bezdechu musi robić wrażenie i budzić podziw. Zecchini ma też wszelkie predyspozycje, by w najbliższych latach kontynuować swoją wspaniałą karierę, dokładając do swojego rekordu kolejne medale i rekordy.

Co ciekawe, Alessia Zecchini zapowiedziała, że nie zamierza podejmować kolejnych prób bicia rekordu w konkurencji CWT, tak długo, jak ktoś nie pobije jej wyniku i nie zmusi do odzyskania rekordu świata.

Alessia Zecchini to 25-letnia freediverka urodzona w Rzymie. Szerszej publiczności dała się poznać w 2013 roku, podczas basenowych Mistrzostw Świata w Kazaniu, gdzie zdobyła trzy medale, w trzech różnych konkurencjach – brąz w Dynamice w Monopłetwie, srebro w Dynamice bez Płetw i złoto w Statyce.

Od tamtej pory na stałe zajęła miejsce w światowej czołówce, stając się multimedalistką (10x złoto, 6x srebro 1x brąz) najważniejszych imprez we freedivingowym kalendarzu oraz posiadaczką licznych rekordów świata.

Źródło: fb.com/alessiazecchiniofficial, apneapassion.com

Magazyn D24 Intext
Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 21, 2018 14:36

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Kwiecień , 2019

Sortowanie
4Kwi - 7Całodniowa Deep and Extreme Indonesia
5Kwi - 7Całodniowa Marine Diving Fair 2019
11Kwi - 14Całodniowa Asia Dive Expo (ADEX)
12Kwi - 14Całodniowa Diving Resort Travel Expo
27Kwi - 28Całodniowa The Blue Wild
28KwiCałodniowa Central New York Dive Show