Nowy rekord świata we freedivingu kobiet! – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 21, 2018 14:36

Nowy rekord świata we freedivingu kobiet! – video

Topowa włoska freediverka – Alessia Zecchini, z początkiem maja pobiła swój własny rekord świata w konkurencji CWT – stały balast. Utalentowana zawodniczka z Półwyspu Apenińskiego, dołożyła tym samym kolejny wspaniały sukces w swoim imponującym CV.

„Od samego początku byłam niezwykle skupiona,ponieważ podczas nurkowania na 103 metry, uciekło mi trochę koncentracji, dlatego wiedziałam, że nie mogę teraz popełnić podobnego błędu. Udało się, przez cały czas byłam odpowiednio skoncentrowana, zamykając momentami oczy, by uniknąć błędów podczas wyrównywania ciśnienia. Wszystko poszło perfekcyjnie.” – powiedziała po wszystkim Zecchini.

Wprawdzie nowy rekord jest „tylko” o 1 metr lepszy od poprzedniego, jednak 105 metrów na bezdechu musi robić wrażenie i budzić podziw. Zecchini ma też wszelkie predyspozycje, by w najbliższych latach kontynuować swoją wspaniałą karierę, dokładając do swojego rekordu kolejne medale i rekordy.

Co ciekawe, Alessia Zecchini zapowiedziała, że nie zamierza podejmować kolejnych prób bicia rekordu w konkurencji CWT, tak długo, jak ktoś nie pobije jej wyniku i nie zmusi do odzyskania rekordu świata.

Alessia Zecchini to 25-letnia freediverka urodzona w Rzymie. Szerszej publiczności dała się poznać w 2013 roku, podczas basenowych Mistrzostw Świata w Kazaniu, gdzie zdobyła trzy medale, w trzech różnych konkurencjach – brąz w Dynamice w Monopłetwie, srebro w Dynamice bez Płetw i złoto w Statyce.

Od tamtej pory na stałe zajęła miejsce w światowej czołówce, stając się multimedalistką (10x złoto, 6x srebro 1x brąz) najważniejszych imprez we freedivingowym kalendarzu oraz posiadaczką licznych rekordów świata.

Źródło: fb.com/alessiazecchiniofficial, apneapassion.com

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 21, 2018 14:36

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Grudzień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń