PADI i Mission Blue łączą siły!

Dodane przez Irena Gilwatowska Kwiecień 2, 2018 20:09

PADI i Mission Blue łączą siły!

Sylvia Earle wraz ze swoją organizacją Mission Blue zawiązała koalicję z PADI, zachęcając wszystkich do wspierania idei „Hope Spot”. „Bądź zmianą którą pragniesz ujrzeć.”

To wyzwanie ze strony jednych najbardziej wpływowych organizacji w świecie nurkowym – PADI i Mission Blue – które łączą swoje siły, aby nakłonić wszystkich, którym leży na sercu dobro oceanów i którzy działają na rzecz podwodnego świata, aby żyli tym zaangażowaniem w bardziej aktywny i namacalny sposób.

Dyrektor generalny PADI Drew Richardson i „Her Deepness” Sylvia Earle, legendarna oceanograf i założycielka globalnej koalicji ekologicznej Mission Blue, która opowiada się za tworzeniem na oceanach sieci wydzielonych i chronionych miejsc zwanych „Hope Spots”, ujawniła swój sojusz ubiegłej jesieni na pokazie Dive Equipment and Marketing Association w Las Vegas.

Celem jest „zainspirowanie ludzi do wykorzystania ich mocy – cokolwiek to jest – do zrobienia wszystkiego, aby chronić niebieskie serce planety” – mówi Earle. Ta akcja może przybierać różne formy, od dawania innym poznać „wartości ryb poza czymś do zjedzenia”, do zachęcenia przyjaciół i rodziny do nauki nurkowania, aby również poznali stworzenia zamieszkujące oceany w ich naturalnych warunkach, mówi Earle. „Nurkowie są najlepszymi ambasadorami oceanu, widzimy to, czego inni nie potrafią i nie mogą dostrzec.”

Earle wskazała na ogromne zmiany, które miały miejsce na wszystkich morzach i oceanach, odkąd PADI zostało założone w 1966 roku. „Ludzie zmieniają naturę natury” – powiedziała. Richardson dodał, że celem koalicji PADI i Mission Blue jest to, aby ludzie głębiej zastanowili się nad tym, co dzieje się w podwodnej przestrzeni. Wezwał on świadomych i zaangażowanych nurków, którzy działają na rzecz środowiska naturalnego aby wpływali na innych – lokalnie, społecznie i politycznie.”Potrzebujemy oceanów, a teraz oceany potrzebują nas” – dodała Earle.

Źródło: www.scubadiving.com

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Irena Gilwatowska Kwiecień 2, 2018 20:09

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Grudzień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń