Baltic Lady – Nowa jednostka dla płetwonurków

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 10, 2011 08:26

Baltic Lady – Nowa jednostka dla płetwonurków

joomplu:1500

Z przyjemnością informujemy, że na Bałtyku pojawiła się nowa jednostka pływająca, transportująca nurków na wraki. Jest nią M/Y Baltic Lady – 22m długości łódź, która swój chrzest przeszła 1 Maja 2001r.


Po podniesieniu bandery w latach 2001-2004 kursowała między polskimi portami, jako statek wycieczkowy oraz wypuszczała się w morze, dostarczając płetwonurkową brać na miejsce spoczynku różnych wraków.

W międzyczasie Baltic Lady, brała udział w obchodach imprezy „Dni Morza” w 2002r., gdzie została wyróżniona specjalnym pucharem „Grand Prix Dni Morza 2002”.

Miejsca na łodzi jest całkiem sporo, na pokładzie może zameldować się 14 nurków z pełnym wyposażeniem. Dla wszystkich czeka wygodna koja, gdzie można się wyspać i odpocząć przed kolejnym nurkowaniem.

Załogę podczas rejsu, stanowią cztery osoby – dwie obsługujące łódź oraz dive master i instruktor, którzy trzymają pieczę nad nurkami i ich bezpieczeństwem.

Na pokładzie M/Y Baltic Lady, popłyniemy między innymi na takie wraki jak niemiecki transportowiec „Memel” zalegający na głębokości 15m, czy też prom „Jan Heweliusz”, który tragicznie zatonął w roku 1993.

Wszystkie wyjścia organizowane są ze Świnoujścia przez centrum nurkowe Dolphin Dive. Przed zameldowaniem się na pokładzie należy upewnić się, że zabraliśmy cały potrzebny sprzęt i wszystkie dokumenty, należy również pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia nurkowego!

Źródło: własne

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 10, 2011 08:26

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń