Morze Bałtyckie: Odkryto radziecki okręt podwodny

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 18, 2012 21:11

Morze Bałtyckie: Odkryto radziecki okręt podwodny

Wczoraj informowaliśmy o wydobyciu amerykańskiego samolotu Wildcat z jeziora Michigan. Dzisiaj dotarły do nas świeże wieści zdecydowanie z bliższej lokalizacji, jaką jest Bałtyk. U wybrzeży Szwecji, zlokalizowano nie lada rarytas wrakowy – okręt podwodny należący do ZSRR.

Jak podają wczorajsze wydania szwedzkich dzienników, jednostka zatonęła 71 lat temu, w 1941r. Zbadaniem wraku zajęła się szwedzka marynarka wojenna, znalezisko zostało jednak zgłoszone przez anonimowego nurka.

Z dostępnych informacji wiadomo na razie, że wrak leży w południowo-wschodniej części Morza Bałtyckiego, niedaleko Olandii. Rejon ten w trakcie II Wojny Światowej znajdował się pod wpływami III Rzeszy i był mocno zaminowany.

Z wstępnych ustaleń wiadomo, że okręt płynąc po powierzchni trafił wprost na pole minowe. W wyniku uszkodzeń odniesionych podczas eksplozji przełamał się na pół i zatonął.

Poniżej klip video nagrany przez załogę okrętu badawczego HMS Belos i udostępniony dzięki uprzejmości szwedzkiej marynarki. Na filmie możemy zauważyć, iż głębokość na której znajduje się wrak, to jedyne 40m!

Źródło: batangasttoday.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 18, 2012 21:11

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2020

Reklama
Reklama