W Australii spróbują pobić nurkowy Rekord Guinnessa!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Listopad 28, 2017 15:23

W Australii spróbują pobić nurkowy Rekord Guinnessa!

Już za trzy dni, 2 grudnia 2017 roku, w Australii, zostanie podjęta próba pobicia nurkowego Rekordu Guinnessa. W Rye Pier, położonym na południe od Melbourne, mają zjawić się setki nurków, by pod wodą stworzyć wspólnymi siłami najdłuższy łańcuch, jaki widział świat!

Organizatorzy, jak i osoby chcące wziąć udział w próbie bicia rekordu, mają przed sobą nie lada wyzwanie. Dotychczasowy Rekord Guinnessa wynosi bowiem 308 nurków, tworzących wspólnie jeden nierozerwalny łańcuch! Ustanowiono go 14 maja 2017 roku we Włoszech.

Co ciekawe, jeden z organizatorów – Luke English przyznaje, że w momencie, kiedy składali aplikację do biura Rekordów Guinnessa, zamierzali walczyć z wynikiem wynoszącym „zaledwie” 179 nurków. Zanim jednak zgłoszenie z Australii zostało rozpatrzone i dostało zielone światło, wynik podskoczył do 308.

„Chęć zorganizowania ciekawego eventu, zamieniła się w olbrzymie wyzwanie pod względem logistycznym. Zwróciłem się więc do Dive Industry Association i zasugerowałem, ze najlepiej będzie to przeprowadzić wspólnymi siłami. Wtedy mamy największe szanse na sukces.” – wyjaśnił Luke English.

Do tej pory do udziału w wydarzeniu zarejestrowało się ponad 400 nurków, ważne będzie jednak to, ilu z nich znajdzie się pod wodą i wspólnie utworzy żywy łańcuch.

„Wolałbym pobić ten rekord zaledwie o kilka osób, niż zmiażdżyć poprzedni wynik. Dzięki temu moglibyśmy wywołać większe zainteresowanie kolejnymi próbami w przyszłości.” – dodał English.

Event organizowany jest przez Dive Industry of Victoria Association – D.I.V.A. Uczestnicy zobligowani są do rejestracji i wpłaty wpisowego wynoszącego $25. W zamian oprócz możliwości pobicia Rekordu Guinnessa, otrzymają również pamiątkową koszulkę.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

Źródło: divingvictoriaassociation.com.au

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Listopad 28, 2017 15:23

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Reklama
Reklama