Polscy śledczy wyjaśniają wypadek nurka w Austrii

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Listopad 9, 2017 15:00

Polscy śledczy wyjaśniają wypadek nurka w Austrii

5 sierpnia bieżącego roku doszło do wypadku, w wyniku którego życie stracił 49-letni nurek z Polski. Zanurzenie było prowadzone było podczas wyjazdu nad legendarne i niezwykle popularne austriackie nurkowisko Attersee. Teraz na wniosek rodziny zmarłego nurka, polskie służby prowadzą śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

Wyjazd zorganizowało jedno z bydgoskim centrów nurkowych. Większość uczestników wyprawy udała się na zwiedzanie okolicy, podczas gdy trójka z doświadczonych płetwonurków postanowiła wejść do wody – informuje w swoim internetowym wydaniu Gazeta Pomorska.

„Nurkowało tylko trzech mężczyzn, doświadczonych płetwonurków. 5 sierpnia było to ich drugie zejście pod wodę” – mówi prok. Adam Lis, zastępca prokuratora rejonowego Bydgoszcz-Północ. – „Jeszcze na brzegu ustalili, że dwaj z nich zejdą na głębokość 50 metrów, zaś najbardziej doświadczony – na 70. Na około 50 metrach widzieli się i potwierdzili, że wszystko jest O.K. Po czym jeden zanurkował głębiej. Nie wynurzył się. Potem znaleziono jego zwłoki.”

Na razie polscy śledczy przesłuchali uczestników wyprawy, podczas której doszło do wypadku. Od początku sprawą zajmuje się również austriacka policja i prokuratura. To właśnie tam wykonano sekcję zwłok, a obecnie trwają ustalenia, czy sprzęt, z którego korzystał zmarły Polak, nie miał wpływu na przebieg wydarzeń oraz czy osoby odpowiedzialne za organizację wyjazdu, dopełniły wszystkich obowiązków.

Ofiara wypadku, o którym informowaliśmy 6 sierpnia, była doświadczonym nurkiem i posiadała uprawnienia, do prowadzenia nurkowań technicznych. Na co dzień mężczyzna zamieszkiwał pod Bydgoszczą, gdzie pracował jako farmaceuta.

„Schwarzen Brücke”, gdzie doszło do zdarenia, to bardzo popularna, ale i niezwykle niebezpieczna lokacja nurkowa. W ostatnich latach dochodziło tu do wielu wypadków śmiertelnych z udziałem nurków.

Źródło: pomorska.pl

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Listopad 9, 2017 15:00

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2020

Sortowanie
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019