Legendarna jednostka „Calypso” z klocków LEGO?

Dodane przez Małgorzata Harasimowicz Listopad 3, 2017 08:41

Legendarna jednostka „Calypso” z klocków LEGO?

Pisaliśmy w tym roku zarówno o Jacquesie Cousteau, jak i jego słynnym statku badawczym RV „Calypso”. Stowarzyszenie Cousteau Society podjęło się zadania przywrócenia legendarnej jednostki morzom i oceanom. Działając mimo przeciwności losu, które nie oszczędzały tej szlachetnej misji. We wrześniu część już odnowionych elementów spłonęła w wyniku nagłego pożaru i choć prace są kontynuowane, znacznie się w związku z tym przeciągną.

Podczas gdy w tureckiej stoczni kadłub „Calypso” jest wciąż poddawany renowacji, niektórzy pasjonaci podwodnego świata postanowili choć trochę umilić nam oczekiwanie na powrót legendy.

calypso02

Luis Peña, wielbiciel Cousteau, stworzył replikę statku w skali 1:100. Nie zapomniał przy tym o załodze, na czele z francuskim badaczem. Jak sam wspomina, w dzieciństwie był wielkim fanem programu „Podwodny świat Jacquesa Cousteau” i pragnie, aby najmłodsi dzisiaj także mogli inspirować się dokonaniami Cousteau w najbardziej przystępny dla nich sposób – poprzez zabawę.

Projekt został zamieszczony w Banku Pomysłów Lego – teraz jego powodzenie będzie zależało od ilości otrzymanych głosów. Mamy nadzieję, że społeczność nurkowa nie zawiedzie i już wkrótce w sklepach z zabawkami z witryny będzie spoglądał na nas ojcowskim wzrokiem sam Cousteau. Może w nieco bardziej kanciastej, lecz wystarczająco dla dziecięcej wyobraźni wiarygodnej wersji.

Na pomysł można głosować na stronie LEGO ideas.

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Małgorzata Harasimowicz Listopad 3, 2017 08:41

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2020

Sortowanie
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019