We Włoszech zginął znany polski nurek

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Wrzesień 23, 2017 14:47

We Włoszech zginął znany polski nurek

Do tragicznego zdarzenia doszło podczas nurkowania w wodach słynnego włoskiego jeziora Garda. Podczas zaawansowanego głębokiego zanurzenia zginął znany polski nurek Wacław Lejko. O całym zdarzeniu od wczoraj informują media z Półwyspu Apenińskiego.

Z informacji jakie docierają z miejsca wypadku wynika, że zespół nurkowy liczący trzy osoby pojawił się na Gardzie w środę, w okolicy Benaco. Celem było przeprowadzenie nurkowania na głębokość 275 metrów i chęć pobicia niedawno ustanowionego rekordu, którego autorem jest Luca Pedrali – 264 metry.

Nurkowanie rozpoczęło się około godziny 8.00 rano, w okolicy porto di Tremosine. Pierwszy sygnał, że coś poszło nie tak, nadszedł po 50 minutach, kiedy nurek nie zjawił się w miejscu, w którym miał zdeponowane butle.

W tym momencie jego koledzy zawiadomili służby ratunkowe. Na miejscu pojawili się ratownicy ochotnicy z Tremosine, karabinierzy z Limone i strażacy z Salo. Wody patrolowała straż przybrzeżna z Salo. Trwały poszukiwania zaginionego Polaka. O godzinie 16.00 do akcji wkroczył również robot typu ROV.

O godzinie 19.00 to właśnie robot ROV zlokalizował ciało 38-letniego nurka na głębokości 230 metrów. Urządzenie pozwoliło również na przeprowadzenie wydobycia zwłok polskiego nurka. Przyczyny wypadku będą próbowali ustalić teraz włoscy biegli.

Wacław Lejko dwukrotnie ustanawiał w tym roku rekord służb mundurowych. Najpierw schodząc na głębokość 233 metrów, a następnie na głębokość 249 metrów.

Źródło:larena.it

Magazyn D24 Intext
Dodane przez Tomasz Andrukajtis Wrzesień 23, 2017 14:47

Dołacz do nas na Facebooku

Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Wrzesień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN