Mateusz Malina ze złotym medalem MŚ!

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Październik 5, 2018 07:00

Mateusz Malina ze złotym medalem MŚ!

Czołowy polski freediver Mateusz Malina, zdobył złoty medal freedivingowych Mistrzostwa Świata CMAS rozgrywanych w Turcji. Polak był najlepszy w dyscyplinie ze stałym balastem bez płetw – CNF, osiągając głębokość 78 metrów. Jest to pierwszy złoty medal naszego reprezentanta w dyscyplinie głębokościowej. Do tej pory święcił on triumfy w konkurencjach basenowych.

Srebrny medal wywalczył Włoch Michele Guirgola z wynikiem 76 metrów, a trzeci był Francuz Remy Dubern, który zanurzył się na głębokość 75 metrów.

Warto zaznaczyć, że Mateusz ma za sobą fantastyczny sezon, podczas którego został już mistrzem świata w konkurencji pływanie dynamiczne bez płetw – DNF, podczas basenowych Mistrzostw Świata rozegranych w Belgradzie. W swoim dorobku Polak posiada dwa rekordy świata w konkurencjach basenowych DNF – 244 metry i DYN – 300 metrów.

Podczas CMAS 3rd Free Diving Outdoor World Championship rywalizuje 79 sportowców z 28 krajów. Mistrzostwa rozgrywane są w tureckiej miejscowości Kaş, w prowincji Antalya nad Morzem Śródziemnym.

Wszystkie starty i sukcesy Mateusza możecie śledzić na jego fanpage’u i instagramie. Z kolei rywalizację podczas Mistrzostw Świata w Kaş, można oglądać na żywo dzięki wsparciu i transmisjom Diveye.

Źródło: memleket.com.tr

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Październik 5, 2018 07:00

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN