Nurkowie znaleźli wrak samolotu P-47 Thunderbolt – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Wrzesień 12, 2017 15:01

Nurkowie znaleźli wrak samolotu P-47 Thunderbolt – video

Grupa brytyjskich płetwonurków odnalazła wrak samolotu z czasów II Wojny Światowej. Jak udało się ustalić odnalezione pozostałości jednostki latającej należą do amerykańskiej maszyny P-47. O fakcie, przy pomocy swojego internetowego wydania, poinformowało BBC.

Wrak samolotu Republic P-47 Thunderbolt odnaleziono w wodach Weymouth Bay, na południowym wybrzeżu Anglii. Zgodnie z ustaleniami maszyna należąca do US Air Force, rozbiła się u wybrzeży Dorset 7 maja 1944 roku i od tamtej pory spoczywa na głębokości 25 metrów.

3D scan shows US fighter on seabedA team of diving enthusiasts is trying to find out more details about the pilot of a US WW2 fighter plane that’s been revealed in a seabed scan of Weymouth Bay

Opublikowany przez BBC South Today na 9 września 2017

Entuzjaści lotnictwa z czasów II Wojny Światowej wykonali prezentację video w 3D, która przedstawia to, co ekipa nurków znalazła i udokumentowała na dnie. Możemy zobaczyć m.in. silnik odnalezionej maszyny oraz szczątki spoczywające w okolicy wraku.

Udało się ustalić, że wrak samolotu to wersja P-47 D, produkowana od zimy 1943 roku i bardzo zbliżona do wersji P-47C-5. Charakteryzowała się m.in. tym, że pod samolotem była możliwość podwieszenia bomby lub zbiornika z paliwem.

Źródło: bbc.com

Nurek Tech intext
Dodane przez Tomasz Andrukajtis Wrzesień 12, 2017 15:01

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń