Polak przepłynął Bałtyk wpław! – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Sierpień 30, 2017 13:25

Polak przepłynął Bałtyk wpław! – video

Sebastian Karaś stał się pierwszym człowiekiem, który przepłynął Morze Bałtyckie wpław! Polski pływak wystartował 28 sierpnia po godzinie 19.00 z plaży w Kołobrzegu, by po ponad dobie, osiągnąć brzeg Bornholmu.

Nasz rodak wszedł do wody o 19.09 w Kołobrzegu, tuż opodal tamtejszej latarni morskiej. Po wyczerpujących 28 godzinach i 30 minutach, osiągnął cel swojej podróży – brzeg wyspy Bornholm. Stał się tym samym pierwszym człowiekiem, któremu udała się ta sztuka.

„Jak go wczoraj żegnaliśmy na plaży, to wiedzieliśmy, że go przywitamy tutaj. Mamy ogromny sukces. Bardzo dobrze zniósł całe przedsięwzięcie, proces przepłynięcia przy dość niestabilnych falach martwych.” – powiedział dla TVN24 Marcin Przeworski z Karaś Team.

Nie tylko fale i zmęczenie stwarzały zagrożenie podczas ponad 100-kilometrowej trasy, ale również niska temperatura wody.

Ostatni kilometr ????????????

Opublikowany przez Extreme Baltic Challenge na 10 sierpnia 2017

„Kiedy był już bardzo blisko duńskiego brzegu, jakieś 5-6 km zmęczenie dało mu się we znaki. Nie poddał się jednak. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało mu się przepłynąć Bałtyk jako pierwszemu człowiekowi na świecie” – powiedział Antoni Rokicki.

Polak przepłynął Bałtyk wpław samotnie, jednak przez cały czas asekurował go zespół płynący na łodzi. Pływak nie miał jednak z nikim kontaktu i nie mógł wchodzić na pokład łodzi. Zespół jedynie obserwował, czy wszystko przebiega zgodnie z planem, ale jak sami powtarzają w rozmowie z mediami, byli pewni, że Sebastiana stać na ten sukces.

Sebastian Karaś liczy sobie 26 lat i jest pływackim mistrzem Polski. Na swoim koncie ma już inne ciekawe wyczyn, jak np. ten z 2015 roku, kiedy w 8 godzin i 48 minut przepłynął 41 km w kanale La Manche.

Źródło: tvn24.pl

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Sierpień 30, 2017 13:25

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2020