CJD 2017 – 20 MAJ – Boszkowo-Letnisko

Dodane przez Wojciech Zgoła Maj 16, 2017 15:29

CJD 2017 – 20 MAJ – Boszkowo-Letnisko

Już w najbliższą sobotę, 20 maja 2017 roku w Wielkopolsce, w miejscowości Boszkowo-Letnisko, odbędzie się jedna z największych proekologicznych akcji w Polsce. Czyścimy Jezioro Dominickie, w swojej IX edycji jako inicjatywa oddolna, swoim zasięgiem obejmuje cały rejon Jeziora Dominickiego, przyległych do niego lasów, łąk, rowów i ulic.

Przez ostatnie lata CJD rozrosła się i w tym roku organizatorzy postanowili zmienić miejsce spotkania. Nowy adres to: Ośrodek Sadyba I, ul. Starkowska 26, Boszkowo-Letnisko.

Akcja gromadzi rok w rok setki wolontariuszy, którzy poświęcają czas i siły na sprzątanie po gatunku homo sapiens. Niestety część z nas nie potrafi dbać o środowisko naturalne.

Jak zwykle, bo swoje początki akcja zawdzięcza nurkom, sprzątane będzie dno zbiornika. Centrum Nurkowe Dekompresja z Gniezna zapewnia kompresor i w czasie imprezy będzie napełniać butle za darmo. Koordynatorem wodno/podwodnym jest Tomasz Włodarczak z CN Tiger z Leszna. To wespół z nim nurkowie będą rozdysponowywani po całym obszarze jeziora. Będzie możliwość nurkowania z łodzi, jak i z plaży. Każdy w momencie rejestracji dostanie transparentny worek i koszulkę okolicznościową.

W tym samym czasie grupy lądowe pójdą ze swoimi przewodnikami w teren wg określonego porządku.

Po powrocie ok. Godziny 14:00 odbędzie się biesiada przy grillu, zabawy, koncerty, konkursy i pogawędki.

Kto był choć na jednej z akcji CJD, wie o czym mówię. Atmosfera jest bardzo sympatyczna. Organizatorzy zapraszają całe rodziny, bo to świetny przykład edukacyjny. Nurkowie z całej Polski przybywajcie! Kto jeszcze nie był – czas najwyższy, by się włączył w pożyteczną akcję. Kto z Was to przeczyta i życzliwie podchodzi to tematu – niech opowie o tym znajomym i weźmie ich ze sobą!

Organizatorami akcji są: e-boszkowo.pl i Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa
Więcej na temat akcji CJD znajdziecie na stronie organizatora.


Redakcja Divers24 objęła akcję CJD 2017 swoim patronatem, a dodatkowo przeznaczyliśmy 2 nagrody w postaci rocznych prenumerat Kwartalnika Magazynu Divers24 w wersji papierowej. Jedna jest przeznaczona dla nurka, druga dla osoby nienurkującej.

18342252_1579506952082680_79686554204916126_n

Dodane przez Wojciech Zgoła Maj 16, 2017 15:29
Napisz swój komentarz

Brak komentarzy

W tej chwili brak komentarzy

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszym który skomentuje ten artykuł.

Napisz swój komentarz
Pokaż komentarze

Napisz swój komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany
Pola z gwiazdką są wymagane *

five × 3 =

nurkowyswiat

Dołacz do nas na Facebooku

DAN polisa 1
DAN polisa 2
DAN polisa 3

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2017

Sortowanie

Brak wydarzeń

DAN Top 2
DAN Top 1