Sharkskin Chillproof – ciekawa alternatywa aktywnych w wodzie

Dodane przez Redakcja D24 Maj 5, 2017 01:50

Sharkskin Chillproof – ciekawa alternatywa aktywnych w wodzie

Sharkskin Chillproof to nowy, niezwykle interesujący materiał, dedykowany dla miłośników sportów wodnych. Jest wiatroodporny, posiada trzy warstwy, które w połączeniu stanowią bardzo ciekawą alternatywę dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas w kontakcie z wodą.

Według informacji podawanych przez producenta, trzywarstwowy Sharkskin zapewnia taką samą ochronę cieplną, jak mokry skafander o grubości 2,5-3 mm. Jednak w przeciwieństwie do mokrego skafandra materiał Sharkskin Chillproof jest również wiatroodporny. Niewątpliwym atutem jest również

sharkskin-s3-red-fins

Warstwa pierwsza to podszewka „microfleece”. Znajduje się ona najbliżej ciała i odpowiada za odprowadzanie wilgoci i potu, tak, aby ciało pozostawało przez cały czas suche.

Środkowa warstwa tzw. „techniczna” jest oddychająca, reguluje tym samym temperaturę ciała oraz jest w 100% wiatroodporna. Wszystko po to, by nie dopuścić do wychłodzenia organizmu.

Scott-Tuason-LR-5

Z kolei elastyczna warstwa zewnętrzna, to połączenie nylonu z lycrą. Rozciągliwa we wszystkich kierunkach, zapewnia pełną ochronę przed promieniowaniem UV i jest wyposażona w trwałą powłokę hydrofobową (DWR). Jest również wytrzymała i odporna na otarcia.

Lia-Barrett-5

Trzy powyższe warstwy razem zapewniają ochronną powłokę, która odpycha wodę i reguluje temperaturę ciała. Całość posiada neutralną pływalność, połączoną płaskimi szwami. Dodatkowym atutem jest antybakteryjna właściwość materiału.

sharkskin-performance

Aby zapewnić optymalne funkcjonowanie produktu Sharkskin należy stosować się do poniższych instrukcji:

 • Nadaje się do prania w pralce w zimnej wodzie
 • Nie suszyć mechanicznie
 • Nie wybielać
 • Nie prasować
 • Nie nadaje się do prania chemicznego
 • Po użyciu spłukać wodą, aby usunąć resztki chloru lub soli
 • Nie przechowywać na słońcu

Lia-Barrett

Sharkskin Chillproof występuje w wielu opcjach. Może być zapinany z przodu lub z tyłu. Dostępny jest w wersjach z krótkimi lub długimi spodniami i analogicznie górę z krótkim lub długim rękawem.

W najbliższym czasie informacje w wersji polskiej będą na stronie ECN.

Dodane przez Redakcja D24 Maj 5, 2017 01:50

1 komentarz

 1. Tomasz Maj 18, 13:54
  0
  0

  Na ciepłe wody powinno się sprawdzić.

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2019

Sortowanie
11Sty - 14Sty 1110:00Sty 14Paris Diving Show (Salon de la Plongée)
19Sty - 27Sty 1910:00Sty 27Targi Boot - 50 edycja