W Kaliningradzie chcą postawić pomnik gigantycznemu sumowi

Dodane przez Jarosław Andrukajtis Marzec 7, 2017 04:22

W Kaliningradzie chcą postawić pomnik gigantycznemu sumowi

Razem z Wysokim Mostem w Kaliningradzie może pojawić się pomnik suma, z którym niejednokrotnie zetknęli się pod wodą płetwonurkowie, pracujący przy rekonstrukcji mostu na Pregole.

Przypomnijmy, w czerwcu 2016 roku pracy płetwonurków przeszkodził gigantyczny sum, wagi około 220 kg. Wielka ryba próbowała przegnać z okolic swojego gniazda płetwonurka, który początkowo wziął mieszkańca rzeki za wielką rurę i usiadł na niej.

Sprawą zainteresował się nawet były już gubernator obwodu kaliningradzkiego – Nikołaj Cukanow, który stwierdził, że sam zanurkuje z kuszą i odstraszy zwierzę. Na szczęście specjaliści nie musieli skorzystać z tej propozycji.

Prace, które zaczęły się w czerwcu 2016 roku, prowadzi firma «АБЗ-Дорстрой». Stary niemiecki most został rozebrany, a na jego miejscu pojawi się nowy, stylizowany. Most powinien być oddany do użytku w czerwcu 2017 roku.

Jak stwierdził dyrektor firmy Aleksiej Korszunow „My tylko marzymy o postawieniu pomnika sumowi. Jest taka myśl, ale na razie na stopniu idei. Najpierw musimy zakończyć wszystkie prace. Za trzy miesiące będziemy o tym mogli powiedzieć więcej.”

Źródło: kgd.ru

Dodane przez Jarosław Andrukajtis Marzec 7, 2017 04:22

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2019

Sortowanie
11Sty - 14Sty 1110:00Sty 14Paris Diving Show (Salon de la Plongée)
19Sty - 27Sty 1910:00Sty 27Targi Boot - 50 edycja