Nowy niesamowity rekord Guinnessa na wstrzymanym oddechu!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 3, 2016 19:35

Nowy niesamowity rekord Guinnessa na wstrzymanym oddechu!

Hiszpan Aleix Segura ustanowił nowy rekord na wstrzymanym oddechu z wykorzystaniem tlenu! Freediver przebywał pod wodą na jednym wdechu przez rekordowe 24 minuty i 3 sekundy! Całe wydarzenie miało miejsce 28 lutego podczas eventu 17th Mediterranean Dive Show w Barcelonie.

Konkurencja, o której mowa jest specyficznym rodzajem freedivingu. Zawodnik przed podjęciem próby nasyca organizm czystym tlenem, dzięki czemu wyniki w tej dyscyplinie wyglądają naprawdę imponująco. Poza tym jednym detalem całość procedur przebiega identycznie jak w klasycznej freedivingowej statyce. Co ciekawe w tej dyscyplinie Aleix również jest rekordzistą z wynikiem wynoszącym ponad 10 minut!

 Aleix-Segura-Vendrell-GWR-O2-apnea-24_03_4

„Propozycja z możliwością podjęcia próby ustanowienia rekordu przyszła kilka dobrych tygodni przed imprezą w Barcelonie. Zaczęliśmy zbierać potrzebne informacje oraz prowadzić konsultacje. Jak możecie się domyślić lekarze przedstawili możliwe ryzyko i ostrzegali przed potencjalnymi niebezpieczeństwami. Możliwe scenariusze przerobiliśmy z moja ekipą zabezpieczającą i uznaliśmy, że jesteśmy gotowi zaatakować rekord Guinnessa. Oczywiście na miejscu był specjalnie przeszkolony personel medyczny, jak również odpowiednio wyposażony ambulans.” – powiedział świeżo upieczony rekordzista.

Reklama
[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Poprzedni rekord należał do Stiga Severinsena, bardzo charakterystycznej postaci ze świata nurkowania swobodnego. Stig w 2012 roku podczas kręcenia filmu dokumentalnego dla stacji Discovery osiągnął wynik 22 minut.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się ustanowić kolejny rekord Guinnessa. Traktuję to nie tylko jako osobiste dokonanie, ale również całego sztabu ludzi, jako coś co będzie miało wpływ na całą dyscyplinę. Wprawdzie jest to bardziej show niż prawdziwa dyscyplina z rodziny Apnea i sport, ale mam nadzieję, że będzie to interesujące i dostarczy ludziom rozrywki.” – podsumował swoje podejście do całego zamieszania Aleix Segura.

Aleix-Segura-Vendrell-GWR-O2-apnea-24_03_3

Źródło: deeperblue.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 3, 2016 19:35

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Październik , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń