Nowoczesna jednostka dedykowana dla nurków od Wärtsilä

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Luty 22, 2016 20:53

Nowoczesna jednostka dedykowana dla nurków od Wärtsilä

Potężny koncern Wärtsilä wspólnie Shanghai Bestway Marine Engineering Design Co Ltd zaprojektuje i zbuduje supernowoczesną jednostkę pływającą, dedykowaną specjalnie dla nurków i do prowadzenia prac oraz ekspedycji podwodnych. Odbiorcą tego niezwykłego statku wsparcia głębokowodnych prac podwodnych jest China Shanghai Salvage Bureau, zajmująca się ratownictwem morskim i pracami na morzu w państwie środka. Kontrakt na wykonanie zamówienia został podpisany w styczniu 2016.

Zamówiona konstrukcja ma oferować unikalną kombinację możliwości, łącznie z opcją prowadzenia prac podwodnych na głębokości 6000 metrów! Wśród zadań do jakich będzie można wykorzystać jednostkę są m.in. podejmowania obiektów z dna, układanie rurociągów oraz różne inne prace podwodne wykorzystujące m.in. do 24 nurków saturowanych, 2 komór dekompresyjnych i 2 dzwonów nurkowych! Będzie to pierwsza jednostka oferująca tak szeroki zakres możliwości w zakresie prac podwodnych.

Reklama
[pro_ad_display_adzone id="25708"]

„Nowa jednostka będzie z pewnością najbardziej wyrafinowaną w całej naszej flocie. Będzie prowadzić działania w bardzo głębokich wodach i w bardzo trudnych warunkach. Wierzymy, że projekt spełni wszystkie nasze oczekiwania by osiągnąć końcowy sukces” – powiedział Huang Yan, dyrektor Deep Diving Technology Development Center.

Wärtsilä posiada niezbędne doświadczenie i imponujące osiągnięcia na polu projektowania podobnych jednostek. Firma istnieje na rynku od 40 lat i ma na swoim koncie ponad 4000 wybudowanych jednostek, w tym wiele zasilanych przy pomocy gazu ziemnego.

Źródło: wartsila.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Luty 22, 2016 20:53

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Grudzień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń