Dwóch freediverów usunęło haczyk z paszczy rekina – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Listopad 4, 2015 15:56

Dwóch freediverów usunęło haczyk z paszczy rekina – video

Niezwykły obrazek udało się uwiecznić grupie freediverów, nurkującym na Florydzie. Mężczyźni spostrzegli rekina, któremu w paszczy utkwił wbity rybacki haczyk. Na szczęście doskonale wiedzieli, jak się zachować by pomóc zwierzęciu, a całe zdarzenie zarejestrowała kamera.

W trakcie nurkowania na bezdechu w wodach Florydy, dwóch mężczyzn spostrzegło żarłacza brunatnego, któremu w paszczy utkwił wielki haczyk. Panowie nie zastanawiając się zbyt długo postanowili pomóc swojemu morskiemu koledze i rozpoczęli delikatną akcję usunięcia niepożądanego obiektu z rekiniej paszczy.

Najpierw jeden z freediverów rozpoczął proces uspokajania rekina i odwracania jego uwagi, tak by jego kolega mógł usunąć haczyk, nie wywołując u zwierzęcia zbytniego stresu i nie narażając się na przykre reperkusje.

Jak się okazuje, rekin nie trafił na przypadkowych ludzi, a członków grupy „Shark Addicts Foundation”. Najpierw pocierając pysk żarłacza uspokoili oni swojego pacjenta, a następnie budząc zainteresowanie kawałkiem rybiego mięsa, odwrócili jego uwagę na tyle, by skutecznie przeprowadzić zabieg usunięcia haczyka. Wszystkie te zabiegi można zaobserwować na załączonym nagraniu video.

fish_hook_final_3471642b

„Shark Addicts Foundation” to organizacja działająca na zasadach non-profit, której głównymi celami jest niesienie pomocy rekinom oraz zmiana ich wizerunku, jaki panuje obecnie wśród większości społeczeństwa.

Źródło: telegraph.co.uk

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Listopad 4, 2015 15:56

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń