Wystawa Fotograficzna: ” Zatopione Imperium Park Archeologiczny Baje”

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Wrzesień 15, 2015 20:34

Wystawa Fotograficzna: ” Zatopione Imperium Park Archeologiczny Baje”

Dyrektor Muzeum Miejsckiego Wrocławia dr Maciej Łagiewski ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy „Zatopione Imperium Park Archeologiczny Baje”, autorstwa Marcina Trzcińskiego i Wojciecha Zgoła, w środę 16 września 2015, o godzinie 17:00 do Muzeum Archeologicznego w Arsenale Miejskim, ul. Cieszyńskiego 9, Wrocław.

Wystawa „Zatopione Imperium – Park Archeologiczny Baje” to owoc podróży współpracujących z Zakładem Archeologii Podwodnej Uniwersytetu Warszawskiego fotografów, Marcina Trzcińskiego i Wojciecha Zgoły, w miejsce podwodnych wykopalisk prowadzonych w słynnym w czasie Imperium Rzymskiego kurorcie Baje położonym nad Zatoką Neapolitańską we Włoszech.”Dotykamy” czasów przed narodzeniem Chrystusa.

Pierwsze podwodne znaleziska z lat ’60 XX wieku spowodowały znaczne zainteresowanie tym rejonem. Jednak dopiero w latach ’80 rozpoczęto badania zatoki na szeroka skalę. Zaowocowały one odkryciem pozostałości wielkiego portu wojennego i handlowego imperium – Portus Julius, jak również położonych po drugiej stronie zatoki willi cesarskiej arystokracji, w tym rodów Klaudiuszów, Pizo i innych. Obecnie, co roku, prowadzone są kolejne badania jak również prace rekonstrukcyjne przy odnalezionych zabytkach.

Nasz kilkudniowy pobyt zaowocował setkami zdjęć z wybranych fragmentów olbrzymiego terenu wykopalisk.
Mamy nadzieję, że zaprezentowane fotografie pozwolą unaocznić ogrom podwodnych bogactw zgromadzonych w zatoce oraz choć na chwilę docenić bogactwo i kunszt budowniczych Imperium Rzymskiego sprzed 2000 lat.

Źródło: dive-adventure.eu

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Wrzesień 15, 2015 20:34

Dołacz do nas na Facebooku

Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Październik , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN