Adidas stworzył buty korzystając tylko ze śmieci wyłowionych z oceanu!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 3, 2015 16:39

Adidas stworzył buty korzystając tylko ze śmieci wyłowionych z oceanu!

Niemiecki koncern zaprezentował niedawno nowy model butów, stworzonych w całości z materiałów pozyskanych po przetworzeniu śmieci zalegających w oceanicznych wodach. Ten niezwykły model to efekt współpracy niemieckiego giganta z ekologiczną organizacją Parley for the Oceans, która stara się zwalczać postępujące zanieczyszczenie oceanów.

Niestety jest to tylko prototyp i nie trafi do sprzedaży w najbliższej przyszłości. Nie jest również powiedziane, czy ten niezwykły model kiedykolwiek trafi na sklepowe półki. To co jest jednak pewne, to fakt, że już w najbliższym roku pojawi się seria butów, wykorzystujących materiały pozyskane przez recykling oceanicznych śmieci.

3048033-slide-s-5-adidas-knit-these-sneakers-entirely

„Jesteśmy dumni z tego, że Adidas dołączył do nas w tej misji i angażuje swoje siły oraz kreatywność, żeby pokazać, że z oceanicznych śmieci można zrobić coś wartościowego” – powiedział Cyrill Gutsch z Parley for the Oceans.

Design tego niezwykłego modelu został zainspirowany przez główny składnik z jakiego stworzono obuwie – sieci do połowu ryb. Zarówno wzór i kolorystyka nie pozostawiają złudzeń i budzą odpowiednie skojarzenia.

3048033-slide-s-7-adidas-knit-these-sneakers-entirely

Kolejną ciekawostką jest fakt, że produkcja tych niezwykłych butów, nie generuje żadnych dodatkowych odpadów i w 100% wykorzystuje dostępny materiał!

„Dzianina pozwala wykorzystać materiał w stu procentach, nie trzeba bowiem wycinać materiału, jak przy klasycznej produkcji. Wykorzystujemy tylko tyle, ile potrzebujemy i nie tracimy nic.” - tłumaczy Eric Liedtke, pełniący funkcję jednego z dyrektorów Adidas Group.

 3048033-slide-s-8-adidas-knit-these-sneakers-entirely

„Surowiec” potrzebny do realizacji całego projektu został pozyskany i dostarczony przez inną dobrze znaną w naszym środowisku organizację – Sea Shepherd. W trakcie ekspedycji trwającej 110 dni u zachodnich wybrzeży Afryki, wyłowiono m.in. sieci do nielegalnych połowów, różne przedmioty i pozostałości tworzyw sztucznych, a także całą masę najróżniejszych śmieci, które niestety znalazły się w wodzie.

Źródło: fastcoexist.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 3, 2015 16:39

2 komentarze

  1. SurfaceInterval Lipiec 6, 11:51

    A czy wiadomo coś na temat ceny i gdzie takie buty można zakupić ?

    • Tomasz Andrukajtis Author Lipiec 6, 19:56

      Drugi akapit: „Niestety jest to tylko prototyp i nie trafi do sprzedaży w najbliższej przyszłości. Nie jest również powiedziane, czy ten niezwykły model kiedykolwiek trafi na sklepowe półki. To co jest jednak pewne, to fakt, że już w najbliższym roku pojawi się seria butów, wykorzystujących materiały pozyskane przez recykling oceanicznych śmieci.” :)

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Reklama
Reklama