Hiszpania: trzech nurków przyłapanych na kradzieży i przemycie!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 6, 2015 19:12

Hiszpania: trzech nurków przyłapanych na kradzieży i przemycie!

Trzech nurków z Holandii zostało aresztowanych przez hiszpańską policję z Costa Brava. Zatrzymanym postawiono zarzuty kradzieży, przemytu oraz zbrodni przeciwko dziedzictwu narodowemu. Ich łupem miała paść amfora pochodząca z czasów antycznych.

Mężczyźni w wieku od 46 do 49 lat zostali zatrzymani przez miejscową policję, kiedy próbowali wydobyć artefakt na pokład swojej łodzi. Hiszpańscy mundurowi scharakteryzowali zatrzymanych, jako świadomych popełnianego przestępstwa i dobrze do niego przygotowanych. Rabusie posiadali m.in. przyrząd do sprawdzania dna.

Zatrzymanie miało miejsce na wybrzeżu Cap de Creus. Jest to region, gdzie wiadomo o przynajmniej siedmiu statkach z czasów imperium rzymskiego, które zatonęły w okolicy.

Badaczom udało się ustalić, że odzyskana amfora służyła do przewozu wina i pochodzi z okolic Neapolu. Natomiast nie ustalono jeszcze wartości przedmiotu, który próbowali ukraść trzej Holendrzy. Jest to kwestia o tyle istotna, że będzie miała ona duże znaczenie co do wymiaru kary, jaką otrzymają zatrzymani mężczyźni.

Zgodnie ze słowami rzecznika prasowego hiszpańskiej policji, za opisane wyżej przestępstwa grozi im od 1 do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: duiken.nl

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 6, 2015 19:12

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
chris benz komando diver

Nadchodzące imprezy nurkowe

Październik , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN