Certyfikat nurkowy w naszym telefonie?

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Październik 16, 2011 16:58

Certyfikat nurkowy w naszym telefonie?

Padi_Open_Water_Card

Postęp technologiczny nie omija żadnej dziedziny życia. Również w nurkowaniu zdobycze technologiczne, szybko wdrażane są do użycia. Ma się to jednak nie tylko do samego nurkowania, co również do spraw okołonurkowych. W tym wypadku do naszych certyfikatów.

eCardPamiętacie ile razy zdarzyło się Wam zapomnieć certyfikatu jadąc na nurkowanie? W wielu wypadkach taka sytuacja może stanowić problem, a nawet uniemożliwić nurkowanie. Teraz dzięki najnowszym aplikacjom dostępnych dla telefonów Iphone, Blackberry i tych z systemem Android, wszystko ulegnie zmianie, choć na początku tylko dla nurków certyfikowanych w organizacji PADI.

Dzięki kodowi Quick Response (QR), z naszego e- certyfikatu, będzie można odczytać nasze zdjęcie, imię i nazwisko oraz stopień nurkowy. Wszystko to zostanie pobrane z bazy danych PADI.

Oczywiście opcja eCard, będzie tylko dodatkiem do normalnego certyfikatu, jednak podobnie jak w wielu innych przypadkach, wraz ze wzrostem popularności smartphone’ów i samej opcji wirtualnego certyfikatu, zacznie on wypierać tradycyjny plastik.

Virtualne certyfikaty, mają wejść w życie w ostatnim kwartale tego roku.

Źródło: padimembers.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Październik 16, 2011 16:58

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2019

Sortowanie
31Sty - 3LutCałodniowa Moscow Dive Show 2019
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019
9LutCałodniowa VIII Międzynarodowy Festiwal Nurkowania Wrakowego
22Lut - 24Lut 2208:00Lut 24#GoDiving - Dive Show
28Lut - 3MarLut 2810:00Mar 3Targi Nurkowe - X Edycja