Czy masz już Emergency ID Card od Safe Water Association?

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 14, 2015 16:44

Czy masz już Emergency ID Card od Safe Water Association?

Zastanów się – czy na ostatnim wyjeździe nurkowym, na weekend albo na dłużej, Twoi znajomi / partnerzy nurkowi / organizatorzy wyjazdu jeśli byłeś z centrum nurkowym wiedzieliby kogo poinformować, gdybyś trafił nagle do szpitala (niekoniecznie z przyczyn nurkowych)? Czy znają Twoich bliskich na tyle, że mają do nich zapisany numer telefonu? Czy wiedzą na jakie leki jesteś uczulony?

Niestety najczęściej myślimy o tym po fakcie – warto pomyśleć wcześniej…

Dlatego Safe Water Association stworzyło EMERGENCY ID CARD (EIDC) – unikalną kartę ICE ze zdjęciem, 2 numerami ICE, numerem ubezpieczenia DAN, oświadczeniem woli dotyczącym transplantacji oraz informacją o uczuleniach. Jest to rzecz unikalna, nie ma drugiej karty zawierającej tyle informacji i będącej tak spersonalizowaną propozycją.

Print

EMERGENCY ID CARD to pozycja obowiązkowa w Twoim portfelu – także na co dzień

Kartę można zamówić na stronie www.EIDC.pl. Koszt karty razem z kosztami wysyłki to jedyne 9,90 PLN!

Na stronie można również znaleźć więcej informacji o tym, czym jest oświadczenie woli, numer ICE oraz rekomendacje dla projektu między innymi z Komendy Głównej Policji, Komendy Głównej Straży Pożarnej, Poltransplantu czy instruktorów nurkowania.

Pamiętaj

  • Przekaż EIDC osobie prowadzącej wyjazd nurkowy – nawet jeśli o to nie poprosi
  • Jeśli nurkujesz z przyjaciółmi – zbierzcie swoje karty przed nurkowaniem i trzymajcie w jednym miejscu, np. z kluczykami do samochodu
  • Jeśli zmieniła się osoba lub numer ICE osoby na karcie – wykreśl te dane i zamów nowa kartę
  • Na co dzień noś kartę w portfelu tak aby była widoczna po jego otwarciu – nie wiadomo kiedy może się przydać… życzymy Ci, aby nigdy nie było potrzeby z niej skorzystać

EIDC-wiz1-bez-tla

Zachęć znajomych do posiadania EMERGENCY ID CARD

Emergency ID Card jest kolejnym projektem Safe Water Association (www.swa.org.pl), które poznaliśmy dzięki przekazywaniu do baz i centrów nurkowych defibrylatorów i sprzętu do nauki i udzielania pierwszej pomocy. Między innymi w ramach projektu „Bezpieczna Hańcza +1%” do baz nad Hańczą przekazane zostały 2 wysokiej klasy defibrylatory Philips FRx, apteczki, fantom oraz zestaw treningowy do nauki użycia AED. W sumie przekazanych zostało już 8 defibrylatorów oraz 3 defibrylatory treningowe dla szkół szkolących przyszłych instruktorów nurkowania.

Zapraszamy do wsparcia działalności statutowej Safe Water Association

Możesz to zrobić na kilka sposobów:

  • Przekazując 1% Twojego podatku – wystarczy w rozliczeniu rocznym (PIT) podać nasz numer KRS – 0000319349. To nic nie kosztuje – to może uratować życie
  • Możesz też bezpośredni wesprzeć działania darowizną – poprzez szybką płatność dotpay.pl na stronie internetowej www.swa.org.pl lub przelew na konto Safe Water Association: 60 1020 1042 0000 8102 0199 0670 (PKO BP)

Motto Safe Water Association:

„Powołaliśmy Safe Water Association wierząc, że każde działanie, które poszerza społeczną świadomość dotyczącą bezpiecznego spędzania czasu nad wodą i udzielania pierwszej pomocy, jest ważne. I trzeba je podjąć.”

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 14, 2015 16:44

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Marzec , 2019

Sortowanie
28Lut - 3MarLut 2810:00Mar 3Targi Nurkowe - X Edycja
3Mar - 7Mar 308:00Mar 7Dubai International Boat Show 2015
14Mar - 15Mar 1408:00Mar 15OzTEk - Australia
22MarCałodniowa XI Skorpenowy Spływ Łyną
22Mar - 23Mar 2209:00Mar 23Głębiny - Festiwal Filmów Nurkowych