Grecja dla miłośników nurkowania. Gdzie warto się wybrać ?

Dodane przez Marcin Pawełczyk Luty 3, 2015 11:24

Grecja dla miłośników nurkowania. Gdzie warto się wybrać ?

Od lat popularne są wyprawy nurkowe do Egiptu i Kenii, znane są też piękne rafy u wybrzeży Australii. Ci, którzy chcą znaleźć atrakcyjne tereny do nurkowania nieco bliżej Polski, powinni większą uwagę zwrócić na Grecję. Ten wyspiarski kraj może się pochwalić nie tylko pięknym wybrzeżem, ale i doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych.

Mykonos
Mykonos to jedna z nowszych ofert, którą Rainbow Tours przedstawia osobom chcącym spędzić wspaniałe wczasy w Grecji. Czy warto na nią postawić? To jedna z ciekawszych wysp na Morzu Egejskim, a jednocześnie jedna z najpiękniejszych wysp na Cykladach. Turyści znajdą tu wiele atrakcji. Piękne plaże oraz rewelacyjne zagospodarowanie, będące efektem rozwijającej się tu od wielu lat turystyki, to nie jedyne walory tej wyspy. Mykonos może oczarować nas wspaniałymi atrakcjami i zabytkami, wśród których wyróżnia się tzw. Mała Wenecja, słynna latarnia Armenistis oraz piękne wiatraki, pochodzące głównie z XVI wieku. Na wyspie tej można też spotkać pelikany, które stały się nieoficjalnymi maskotkami tego miejsca. Moc atrakcji czeka też na pasjonatów nurkowania. Z myślą o nich powstały tu liczne ośrodki szkoleniowe oraz wypożyczalnie sprzętu. To dzięki nim każdy ma szansę na własne oczy ujrzeć piękno podwodnego świata, z którym Mykonos kojarzona jest od dawna.

corfu-165565_640

Korfu
Zalicza się do grona najpopularniejszych Wysp Greckich, czego efektem jest doskonałe zagospodarowanie oraz szeroka oferta aktywnego wypoczynku. Ta górzysta wyspa, otoczona wodami Morza Jońskiego, znana jest też z wielu wspaniałych zabytków. Te najciekawsze można zobaczyć na terenie miasta Korfu. Stara oraz nowa forteca, świątynia Artemidy – oto atrakcje, które cieszą się ogromnym uznaniem w oczach turystów z całego świata. Korfu przyciąga jednocześnie tych turystów, dla których idealnym sposobem na spędzanie wolnego czasu jest uprawianie sportów wodnych. W gronie tych dyscyplin, które cieszą się tu sporą popularnością, znajduje się m.in. nurkowanie. Nie brak tu biur i ośrodków, które zajmują się zarówno nauczaniem podstaw tej dyscypliny, jak i organizacją podwodnych wycieczek. Ich celem są nie tylko piękne rafy, ale także jaskinie oraz wraki.

kalmar-223207_640

Półwysep Chalkidycki
To popularne miejsce wypoczynku w Grecji, a modnych kurortów oraz znanych ośrodków sportów wodnych jest tu wiele. Dla tych, którzy stawiają na podwodne przygody, dobrym rozwiązaniem może się okazać wyprawa w okolice przylądka Athos lub też wypoczynek na obszarze przylądka Kassandry. Na terenie tego półwyspu można też cieszyć się innymi atrakcjami. Wyjątkową ciekawostką jest tu Athos, którego część stanowi autonomiczną republikę. Jest ona zamieszkiwana wyłącznie przez prawosławnych mnichów, którzy zajmują wiekowe klasztory. Ich zwiedzanie jest możliwe tylko dla wybranych, i to po spełnieniu obowiązkowych, dość licznych formalności. Większość turystów podziwia zatem te niezwykłe budowle z pokładów statków wycieczkowych, które wypływają bardzo często w turystyczne rejsy wzdłuż wybrzeży najbardziej intrygującego zakątka w Grecji.

mykonos-88757_640

Miłośnikom nurkowania na greckich wyspach nuda nie grozi. Ciekawe atrakcje czekają na nich i na powierzchni, i na dnie morza. Tu każdy może przeżyć wspaniałą przygodę i spędzić czas w niezwykle ciekawy sposób, łącząc uprawianie sportów wodnych ze zwiedzaniem wyspiarskich zabytków.

Dodane przez Marcin Pawełczyk Luty 3, 2015 11:24

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN