Powstanie autostrada morska Świnoujście – Trelleborg

Dodane przez Małgorzata Brykała Grudzień 9, 2014 21:29

Powstanie autostrada morska Świnoujście – Trelleborg

Jak informuje portal port.szczecin.pl, Komisja Europejska podjęła decyzję o udzieleniu finansowego wsparcia projektowi, w ramach którego zostanie utworzona autostrada morska pomiędzy Polską i Szwecją. Połączenie będzie funkcjonować pomiędzy naszym Świnoujściem i szwedzkim miastem Trelleborg.

Całe przedsięwzięcie zostało zgłoszone wspólnie przez włodarzy obu portów. Projekt autostrady opracowano i oparto na dotychczasowych połączeniach funkcjonujących na tej trasie. Pełna nazwa projektu to:

„Zapewnienie trwałych usług w ramach autostrady morskiej Trelleborg-Świnoujście dzięki modernizacji infrastruktury portowej, rozwijaniu transportu intermodalnego oraz integracji z korytarzami w głębi lądu”

Konieczność utworzenia tego typu połączenia, podyktowana jest koniecznością tworzenia alternatywnych dróg transportowych, dedykowanych dla transportu towarowego. Środki na realizację tego projektu pochodzić będą z funduszy TEN-T.

Jak informuje portal port.szczecin.pl, zarówno polska jak i szwedzka strona, a także przewoźnicy operujący na tej trasie, przygotowani są na obsługę znacznie większej masy towarowej niż obecnie.

Źródło: port.szczecin.pl Foto: wikipedia CC 2.5

Dodane przez Małgorzata Brykała Grudzień 9, 2014 21:29

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń