Recenzja- „Dziewczyna na dnie morza”

Dodane przez Kamila Listopad 17, 2010 20:46

Recenzja- „Dziewczyna na dnie morza”

Charlotte „Lotte” Hildegard Hass, urodziła się 6-tego listopada 1928r w  Brigittenau w Wiedniu. Latem 1947 roku, po maturze, została przyjęta do pracy jako sekretarka, przez Hansa Hassa.


  joomplu:749

 

Mimo, iż nie pozwalano uczestniczyć kobietom w ekspedycjach, Lotte została zaakceptowana, jako członek wyprawy, której celem było Morze Czerwone. Wszystko za sprawą producenta, któremu zależało na zwiększeniu oglądalności, poprzez wplecenie w fabułę przedstawicielki płci pięknej. Gdyby nie to, Charlotta, która miała występować w stroju kąpielowym niczym syrena, nigdy by nie udowodniła, że kobieta może być pełnoprawnym członkiem zespołu.

Książka, opowiada o wyprawie prowadzonej przez światowej sławy nurka-naukowca – Hansa Hassa. Napisana w bardzo przystępny sposób, co sprawia, że czyta się ją bardzo szybko. Całość wzbogacona jest o fragmenty pamiętnika Lotte, który prowadziła podczas ekspedycji. Historia, która zainspirowała wielu młodych ludzi, do rozpoczęcia przygody z nurkowaniem. Na kanwie książki powstał malowniczy film „Przygoda w Morzu Czerwonym” którego bohaterką, jest młoda 19letnia dziewczyna z Wiednia nurkująca wśród rekinów.

Książka napisana przez kobietę, ale nie tylko dla kobiet!

Dodane przez Kamila Listopad 17, 2010 20:46

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2020