VIII Skorpenowy spływ Łyną – relacja

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 25, 2011 19:26

VIII Skorpenowy spływ Łyną – relacja

joomplu:1243

Tegoroczna edycja, corocznego spływu organizowanego przez Akademicki Klub Płetwonurków – Skorpena w Olsztynie, zgromadziła w wodzie rekordową liczbę, aż 409 uczestników. Nurkowie pokonali dystans ok. 3km dzielący most przy ulicy J.Tuwima do mostu Św. Jana. Tradycyjny sposób na przywitanie wiosny organizowany przez nurków z Olsztyna, był jednocześnie rozpoczęciem tegorocznej akcji Olsztyn Aktywnie.

Po zeszłorocznym spływie, w którym udział wzięło 270 osób, nikt nie spodziewał się, aż takiego skoku frekwencji! Mimo wszystko organizatorzy poradzili sobie z tak dużym zainteresowaniem, a całość można by śmiało określić mianem – minimum formalności, maksimum przyjemności. Od wczesnych godzin porannych w olsztyńskim miasteczku studenckim Kortowo, gdzie siedzibę swoją mają nurkowie ze Skorpeny, można było zaobserwować wzmożony ruch i nagromadzenie się nietypowych gości. W okolicy siedziby akademickiego klubu nurkowego z każdą chwilą przybywało aut, których tablice rejestracyjne reprezentowały niemal każdy zakątek Polski. Mimo, iż poranek był stosunkowo chłodny, to powietrze było przesiąknięte gorącą, a jednocześnie wesołą atmosferą. Po zarejestrowaniu się wszystkich uczestników, miało miejsce krótkie zebranie organizacyjne, po czym wszyscy udali się na miejsce startu (większość podstawionymi przez MPK autobusami, w których panowała bardzo wesoła atmosfera). Przed zejściem do wody zrobiono kilka „zbiorowych” fotografii, aby uwiecznić to niecodzienne spotkanie. Trasa spływu prowadziła od mostu przy ulicy J.Tuwima, przez 3km odcinek rzeki Łyny, aż do mety, którą wyznaczał most Św Jana, usytuowany na olsztyńskim starym mieście.

Na wszystkich, uczestników spływu, po wyjściu z wody, czekała gorąca herbata, orkiestra i tłum zgromadzonej publiczności. Krótko po opuszczeniu rzeki przez ostatnich startujących, rozdano nagrody i uwieczniono wszystkich na pamiątkowej fotografii. Dalsza część imprezy odbyła się we wspomnianym wcześniej miasteczku studenckim – Kortowie. Po posiłku i symbolicznym piwku zapewnionym przez organizatorów, nadszedł czas na losowanie góry nagród, wśród wszystkich uczestników spływu, a w tym tej najbardziej pożądanej – szytego na miarę, suchego skafandra Santi E.lite. W trakcie losowania wszystkim dopisywały humory, a każdy uczestnik wśród zgromadzonych miał szansę spotkać dawno niewidzianych znajomych, co trzeba zaliczyć na kolejny plus, dla organizatorów, że potrafili zmobilizować do przybycia, tak wielu członków nurkowej społeczności.

Skorpenowy spływ Łyną po raz kolejny okazał się wielkim sukcesem i świetną imprezą promującą aktywne spędzanie czasu oraz nurkowanie. Kolejna edycja już za rok i z głosów, które dało się słyszeć podczas tegorocznej edycji, możemy się spodziewać jeszcze większej liczby uczestników, jeszcze większej liczby nagród i najważniejsze – świetnej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Do zobaczenia za rok w Olsztynie!

Źródło: Divers24
Foto:AKP Skorpena

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 25, 2011 19:26

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2020