Malta: troje nurków zginęło na Gozo

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 18, 2014 11:20

Malta: troje nurków zginęło na Gozo

Jak informują maltańskie media, na wyspie Gozo, będącej jedną z największych atrakcji nurkowych w regionie, podczas nurkowania zginęła trójka turystów. Wśród ofiar znajduje się dwójka Brytyjczyków i mieszkaniec Austrii.

Z dotychczasowych ustaleń przekazanych do publicznej wiadomości przez policję wynika, że doszło do dwóch niepowiązanych ze sobą incydentów, które dla uczestników zakończyły się tragicznie.

W pierwszym wypadku 64-letni nurek zmarł w wyniku trudności napotkanych podczas nurkowania na Reqqa Point w Zebbug. Świadkowie zdarzenia wezwali policję około południa, do ofiary wypadku nurkowego. Niestety poszkodowanego Austriaka nie udało się uratować.

Drugie zdarzenie miało miejsce podczas grupowego nurkowania 10-osobowego zespołu. Para brytyjskich nurków, mężczyzna i kobieta, w wyniku napotkanych problemów zginęli. Trzecia osoba, która również znalazła się w poważnych tarapatach, dała radę się uratować i dopłynąć do brzegu. Po wszystkim konieczne było udzielenie pomocy medycznej poszkodowanemu mężczyźnie.

Więcej informacji o zdarzeniach miejscowe władze przekażą w miarę postępującego dochodzenia.

Źródło: timesofmalta.com
Foto: flickr/ben124

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 18, 2014 11:20

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń