Na Florydzie padł nowy Rekord Guinnessa! – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 22, 2018 14:09

Na Florydzie padł nowy Rekord Guinnessa! – video

Nurkowie z Florydy postanowili odebrać Australijczykom Rekord Guinnessa i ustanowili najdłuższy podwodny łańcuch z ludzi. Trzeba zaznaczyć, że zadanie nie należało do najprostszych, gdyż na początku grudnia 2017 roku, Australijczycy uzyskali pod wodą wynik, liczący 353 ogniwa!

Podczas eventu zorganizowanego w miejscowości Deerfield Beach na Florydzie, lokalna społeczność nurkowa, zebrała się by ustanowić nowy Rekord Guinneassa. Zaproszeni zostali wszyscy chętni nurkowie. Niezależnie od stażu, wieku i posiadanych uprawnień, zarówno miejscowi, jak i przyjezdni – po prostu wszyscy.

Organizatorzy przygotowali się na maksymalną liczbę 400 uczestników. Wszyscy chętni musieli się wcześniej zarejestrować. Sam udział w evencie był bezpłatny, jednak obowiązywała opłata administracyjna wysokości $20, w ramach której uczestnicy otrzymali przygotowany na tę okazję long sleeve, certyfikat potwierdzający udział wzięcia udziału w biciu Rekordu Guinnessa, a także torbę z upominkami.

Udało się! W dniu próby, 16 czerwca 2018r., pod wodą znalazło się 386 nurków, którzy wspólnymi siłami utworzyli najdłuższy nurkowy łańcuch z ludzi i poprawili poprzedni rekord o 33 ogniwa! Przy okazji nurkowie przeprowadzili też sprzątanie okolicy, podczas którego udało się wydobyć niemal 730 kg śmieci! Głównie pozrywanego sprzętu wędkarskiego.

Organizatorem całej akcji było znane lokalne centrum nurkowe Dixie Divers.

Źródło: 4ocean.com

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 22, 2018 14:09

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Reklama
Reklama