Dwa nowe rekordy podczas zawodów Vertical Blue

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 12, 2012 22:21

Dwa nowe rekordy podczas zawodów Vertical Blue

Podczas zawodów freedivingowych Suunto Vertical Blue, odbywających się na Bahamach, startującym zawodnikom udało się ustanowić dwa nowe rekordy świata! Jak widać Dean’s Blue Hole, będące jedną z ulubionych lokalizacji nurków swobodnych, po raz kolejny pozwoliło osiągnąć startującym imponujące wyniki.

Nowymi rekordzistami świata zostali Rosjanin Alexey Molchanov, syn legendy tego sportu i niekwestionowanej multi-rekordzistki Natalii Molchanovey oraz Amerykanka Ashley Futral Chapman.

W kategorii Constant Weight Alexey poprawił o 1m swój własny rekord, ustanowiony w Sharm El Sheik w lipcu tego roku i zawiesił poprzeczkę na głębokości 126m. Z kolei Ashley w konkurencji Constant Weight No Fins, osiągnęła głębokość 67m.

Ciekawostką jest, że swoją próbą, Amerykanka pobiła o 1m rekord należący właśnie do carycy freedivingu – Natalii Molchanovey, który ta ustanowiła w maju tego roku.

W zawodach wzięło udział 56 zawodników z 21 krajów. Oprócz 2 rekordów świata, w trakcie rywalizacji ustanowiono również 65 rekordów krajowych!

Źródło: verticalblue.net

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 12, 2012 22:21

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń