Kolejne defibrylatory dla baz nurkowych od SWA!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 12, 2012 21:24

Kolejne defibrylatory dla baz nurkowych od SWA!

Realizowany przez Safe Water Association (SWA) projekt „Bezpieczna Hańcza +1%” ma na celu przekazanie do bazy nad jeziorem Hańcza sprzętu pierwszej pomocy do wykorzystania w sytuacji wypadku nurkowego na akwenie. Sprzęt będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych – niezależnie od organizacji, klubu czy miejsca zakwaterowania w czasie nurkowań. W zeszłym roku wysokiej klasy defibrylator otrzymała baza BananaDivers.

W II edycji projektu, dzięki środkom zebranym z 1% podatku za rok 2011, kolejny defibrylator Philips FRx trafił nad Hańczę – w tym roku do Centrum Nurkowego Adriatic.

Oficjalne przekazanie sprzętu będzie miało miejsce na odbywających się w dniach 9-10 luty w Warszawie targach „Podwodna Przygoda”. W trakcie Nurgresu zainaugurowana zostanie również III edycję projektu „Bezpieczna Hańcza +1%”. Patronat Honorowy nad III edycją projektu objął Marszałek Województwa Podlaskiego.

„Bezpieczna Hańcza +1%” jest kolejnym działaniem SWA w zakresie poprawy bezpieczeństwa i edukacji w zakresie pierwszej pomocy – ze środków zebranych w ramach 1% podatku od osób fizycznych realizujemy również projekt „Bezpieczna Woda +1%”. Masz cel to poprawa bezpieczeństwa na wszystkich nurkowiskach, dostarczenie sprzętu do udzielania i nauki pierwszej pomocy do centrów nurkowych. W ramach tego projektu SWA zakupiło i przekazało w 2009 pierwszy wysokiej klasy defibrylator PHILIPS HeartStart FRx do bazy „Crazy Shark” nad j. Białym k/Gostynina. Kolejne takie AED trafiły w 2010 i 2011 roku do bazy „Dive Point” nad j. Ińsko oraz do bazy „Koparki” w Jaworznie. Kolejne 3 AED zakupione dzięki 1% podatku za 2011 rok, również oficjalnie przekażemy na targach Podwodna Przygoda. Otrzymają je:

1) polska Baza Moana na chorwackiej wyspie na Murter,

2) Baza Nurkowa ScubaDiver Rybaki nad jeziorem Łańskie,

3) Centrum Nurkowe Divemania.

Już dzisiaj zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach w Warszawie i zachęcamy do wsparcia nas 1% podatku. Więcej: www.swa.org.pl i www.BezpiecznaHancza.pl

Źródło: Organizator

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 12, 2012 21:24

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2020

Sortowanie
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019