William Trubridge zdyskwalifikowany!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Wrzesień 22, 2011 16:26

William Trubridge zdyskwalifikowany!

dyskwill

Absolutny rekordzista i czołowy nurek swobodny świata, Nowozelandczyk William Trubridge, nie zdobędzie złota w konkurencji CWT, podczas odbywających się w Grecji Mistrzostw Świata AIDA. Złoto przypadło w udziale innej znanej osobistości freedivingowego świata – Guillaume Neremu, z kolei srebro zgarnął Carlos Coste.

Kolejny dzień zawodów w położonej na południu Grecji, miejscowości Kalamata był pełen kar i dyskwalifikacji, a niesprzyjające warunki i niska temperatura, dodatkowo wszystko utrudniały. Trubridge, nie dopełnił protokołu, jaki obowiązuje na powierzchni i utracił w ten sposób brązowy medal, który dawał mu jego wynik – 111m.

Rozczarowany tym rezultatem, ale nie załamany, mistrz świata w konkurencji CNF, zapowiedział walkę o złoto, w ostatnim dniu turnieju, kiedy rozgrywana będzie konkurencja Free Immersion.

Przypominamy, że to już druga dyskwalifikacja czołowej postaci tych zawodów. Pierwszego dnia złoty medal i rekord świata w konkurencji CNF, za nieprawidłowości podczas nurkowania, straciła Natalia Molchanova.

Źródło: facebook.com/notes/william-trubridge
Foto: Fred Buyle/nektos.net

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Wrzesień 22, 2011 16:26

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń