Relacja ze sprzątania Glinianek w Zielonce

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Wrzesień 21, 2011 09:58

Relacja ze sprzątania Glinianek w Zielonce

gliniankiwrz

17 września, z inicjatywy Grupy Eksplorującej Podwarszawskie Nurkowiska oraz Centrum Nurkowego Raja, odbyło się sprzątanie Glinianek w podwarszawskiej miejscowości Zielonka. Całe przedsięwzięcie, zorganizowane zostało w ramach corocznej akcji – Sprzątanie Świata.

Międzynarodowa inicjatywa Clean up The world, już po raz 18 odbyła się w Polsce. Motywem przewodnim tegorocznej akcji, była ochrona i czystość lasów. Tak się akurat przypadkiem składa, że bardzo ciekawe miejsca do nurkowania, znajdują się właśnie w lasach lub ich okolicy. Nic więc dziwnego, że nurkowie podjęli decyzję o konieczności wzięcia udziały w tej szczytnej misji.

W sobotni poranek, na miejscu zbiórki pojawiło się aż 20 płetwonurków. W sukurs przyszli im wędkarze i mieszkańcy Zielonki. Po podzieleniu się na zespoły i przedstawieniu planu sprzątania, zebrani przystąpili do przegrupowania się i rozpoczęto klarowanie sprzętu nad wyznaczonymi zbiornikami.

Glinianki w Zielonce, to kilka akwenów, więc należało rozłożyć siły tak, by posprzątać jak największy obszar. Sprzątanie pod wodą, trwało około godziny, choć momentami warunki nie należały do najprzyjemniejszych.

Maksymalna zalogowana głębokość, wynosiła 4,7m, a widoczność wahała się pomiędzy 0-4m. Na brzeg nurkowie wydobyli niezliczoną ilość butelek, puszek, słoików oraz przeróżnych kawałków plastiku.

Po akcji, można było posilić się, w lokalnej restauracji „U, Pietrzaków”, która odpowiedzialna była za catering podczas imprezy. Później odbyło się rozdanie upominków od sponsorów, logowanie nurkowania oraz wymiana spostrzeżeń i opinii dotyczących akcji.

Każdy z uczestników otrzymał butelkę wina i koszulkę Barefoot, upominek od herbaciarni Teastore.pl oraz kupon na darmowe nabicie powietrza w sklepie Decathlon Targówek.

Była to już druga akcja oczyszczania zielonkowskich Glinianek zorganizowana przez Centrum Nurkowe Raja przy współpracy z Polskim Związkiem Wędkarskim. Jak zapewniają organizatorzy – na pewno nie ostatnia!

Galeria zdjęć ze sprzątania Glinianek

Źródło: Organizator

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Wrzesień 21, 2011 09:58

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2020

Reklama
Reklama