SSI jako pierwsze wprowadza szkolenia z Freedivingu

Dodane przez Adam Styczeń 11, 2011 14:53

SSI jako pierwsze wprowadza szkolenia z Freedivingu

joomplu:901

Podczas trwania ostatniej edycji targów Dema Show organizacja nurkowa SSI zaprezentowała na swoim stoisku pierwsze programy szkoleniowe z freedivingu.

W wywiadzie dla Deeper Blue, Mike Wells oznajmia, że organizacja wchodzi w szkolenia z nurkowania swobodnego ponieważ widzi ogromny potencjał tej dziedziny. Mike mówi ,że nurkowanie swobodne jest szczególnie ekscytującym sportem dla młodszego pokolenia, przez co chcą związać ich z nurkowaniem.

SSI przez dwa lata planowało i rozwijało programy szkoleniowe z zakresu freedivingu. 40 lat doświadczenia organizacji w nauce nurkowania przyczyniło się do powstania cyklu szkoleń składającego się z 3 etapów. Pierwsze dwa zostały oficjalnie zatwierdzone, nad ostatnim prowadzone są jeszcze prace. Podczas przygotowywania tych programów zostały opracowane normy, książki oraz instrukcje dla kursantów i instruktorów.

Oferowanie nowych programów jest idealną okazją do przyciągnięcia i związania młodych ludzi z nurkowaniem. Dzisiejsza młodzież poszukuje sportów ekscytujących, pozwalających na bicie rekordów i tworzenie nowych możliwości. Nurkowanie swobodne pozwala osiągnąć wszystkie te cele, jednocześnie będąc bardziej dostępne niż nurkowanie klasyczne. Sama idea wstrzymywania oddechu jednocześnie przebywając pod wodą budzi wielkie zainteresowanie.

Freediving jest również okazją aby zaprezentować starym klientom coś nowego, bardziej ekscytującego. Centra nurkowe wprowadzając do swojej oferty szkolenia freedivingowe są w stanie jedynie przy pomocy maski, fajki i płetw wykorzystać w pełni możliwości jakie daje basen szkoleniowy, jednocześnie uzupełniając lukę w działalności podwodnej. Nurkowanie na wstrzymanym oddechu daje nieograniczone możliwości wielogodzinnej zabawy w wodzie wraz z przyjaciółmi. Bez dekompresji, zabawa nigdy się nie kończy.

Zwiększanie świadomości o freedivingu może znacząco wpłynąć na rozwój rynku nurkowego. Brak skomplikowanych zasad, i ryzyka przyciągnie osoby obawiające się klasycznego nurkowania. Na półkach sklepowych pojawi się nowy sprzęt, a centra nurkowe zaczną organizować wyjazdy dla grup nurkujących jedynie na bezdechu.

Warto zauważyć, że SSI jako pierwsza organizacja nurkowa położyła tak duży nacisk na nurkowanie tego typu. Na razie programy freedivingowe dostępne są jedynie w niektórych centrach nurkowych, głównie w Australii i USA.

Dodane przez Adam Styczeń 11, 2011 14:53

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN