Piękne nurkowiska Indonezji – Toyapakeh

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 2, 2012 12:17

Piękne nurkowiska Indonezji – Toyapakeh

Indonezja to niezwykłe, wyspiarskie państewko, znajdujące się w Azji Południowo-Wschodniej. Zaliczane do grona azjatyckich tygrysów (państw cechujących się wysokim wzrostem gospodarczym) składa się z ponad 17.5tyś. wysp! 8,5mln Indonezyjczyków, zamieszkuje ponad 11tyś. z nich. Największe wyspy Indonezji to: Sumatra, Borneo, Gwinea, Jawa, i Sulawesi, ale oprócz nich, jest jeszcze wiele znacznie mniejszych, lecz nie mniej pięknych i wartych odwiedzenia, zwłaszcza jeżeli lubimy nurkować.

Właśnie taką wyjątkową, malutka wysepką, jest Nusa Penida. Położona na południowy-wschód od Bali, oddzielona jest od niej szeroką na 20km cieśniną Badung. Ze względu na niezbyt rozbudowaną infrastrukturę, jest to świetne miejsce, dla osób które lubią dziką przyrodę i obcowanie z nią. Wraz z dwiema mniejszymi, sąsiadującymi z nią wyspami, tworzy rezerwat dla dzikich ptaków.

Jednak tym, co na Nusa Penida jest najciekawsze, są miejsca nurkowe, z których słynie w świecie Indonezja. Jednym z najpiękniejszych jest Toyapakeh. Wspaniałe korale i ogrom ryb, są wizytówką tego miejsca. Olbrzymie pelagiczne ryby, czają się rozrzucone w bezkresnym błękicie, podczas gdy koralowce, otoczone są masą typowo rafowych gatunków, w postaci: anthiasów, skrzydlic, muren, rurecznic, rozdymek i caranxów

W połączeniu z doskonałą widocznością i niesamowitymi formacjami korali, otrzymujemy jedno z najpiękniejszych miejsc w Indonezji, gdzie możemy podglądać morskie życie. Wybierając się na nurka, należy przygotować się na występujące tutaj prądy. Jeżeli wykorzystamy je właściwie, uczynią one nasze nurkowanie, jeszcze przyjemniejszym.

Co ciekawe, działa w tym miejscu polskie centrum nurkowe – Diving Bali, które prowadzi Krzysztof Sieniawski. Poniżej prezentujemy krótki film, jakim zachęca do odwiedzenia Toyapakeh.

Źródło: wikipedia.org, divingbali.info

 

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 2, 2012 12:17

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Sierpień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN