Odnaleziono wrak statku króla piratów?

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 20, 2012 17:36

Odnaleziono wrak statku króla piratów?

Grupa archeologów morskich zamierza zbadać wrak statku w pobliżu Scylii, aby ustalić czy należał on do legendarnego króla piratów. Badacze zamierzają z duża skrupulatnością przeszukać wyznaczony teren, gdyż jak twierdzi miejscowy nurek Todd Stevens, jest to miejsce ostatecznego spoczynku fregaty John, uzbrojonej w 44 działa!

Okręt pod dowództwem kapitana Johna Mucknell, był jednostka flagową pirackiej floty, siejącej terror w okół Wysp Brytyjskich podczas wojny domowej w połowie XVIIw. Statek zatonął podczas zaciętej bitwy z 3 innymi jednostkami, wysłanymi przez Olivera Cromwella specjalnie z misją zatopienia „Johna”.

Archeolog morski Alison James, biorący udział w poszukiwaniach stwierdził, że jeżeli rezultaty poszukiwań potwierdzą ich przypuszczenia, wrak fregaty stanie się najprawdopodobniej nową, chronioną brytyjską lokalizacją.

Poszukiwaniom smaczku dodaje fakt, że „John” to bardzo wczesna konstrukcja, na temat której nie ma zbyt wielu informacji. Pewne jest natomiast to, że okręt w służbie rojalistów, został zatopiony w 1645r.

Cały projekt jest dopiero we wstępnej fazie, może się jednak okazać, że stoimy i progu wielkiego odkrycia.

Źródło: thisisdevon.co.uk

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 20, 2012 17:36

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń