Program Marine-i zajmujący się promowaniem innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie morskich technologii, będący w części finansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, przyznał grant firmie ARC-Marine, zajmującej się tworzeniem sztucznych raf.
Inżynierowie ARC-Marine opracowali pionierski sposób budowy sztucznych raf o nazwie „Reef Cubes”. Modułowy system składa się z szeregu blokujących się kostek, które można wykorzystać do naprawy i odbudowy uszkodzonych systemów raf.
[blockquote style=”2″]„Znaczna część światowego rybołówstwa w chwili obecnej charakteryzuje się nadmierną eksploatacją. Jeżeli obecna sytuacja nie ulegnie poprawie, istnieje realne niebezpieczeństwo, że liczebność wszystkich gatunków morskich stworzeń, na których obecnie się opieramy, może znacząco spaść w ciągu najbliższych 30 lat. Nasze rafy mogą stanowić ochronę dla wielu z tych cennych gatunków” – powiedział Tom Birbeck, dyrektor ARC-Marine [/blockquote]
Dzięki pomocy i wsparciu ze strony Marine-i, ARC-Marine liczy, że uda im się zostać liderami branży w zakresie projektów inżynierii morskiej i ochrony środowiska, działających w Kornwalii. Oprócz wsparcia finansowego, stosunkowo młoda firma otrzymała również zaplecze informacyjne od ekspertów Marine-i i ich współpracowników. Jak twierdzą przedstawiciele ARC-Marine, dla młodej firmy takie zaplecze jest po prostu bezcenne.
Źródło: arcmarine.co.uk
[pro_ad_display_adzone id=”25708″]