Konferencja Baltictech 2017 zbliża się wielkimi krokami, a emocje z tym związane rosną. Co konkretnie będzie na nas czekać w progach Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, w weekend 25-26 listopada? To pytanie pojawia się wielokrotnie, dlatego nie tracąc czasu postanowiliśmy przygotować na nie odpowiedź. Mamy nadzieję, że nasz mini-cykl prezentujący zaproszonych prelegentów oraz temat omawianych przez nich zagadnień, pomoże wam lepiej i sprawniej zaplanować swój czas na konferencji!
Pisaliśmy już o nurkowaniu technicznym, wrakowym i jaskiniowym. Są osoby, które łączą kilka tych dziedzin i nie sposób zaklasyfikować ich do którejś z kategorii. Poniżej krótkie bio kolejnych prelegentów. Leigh Bishop to przedstawiciel nurtu wrakowego i fotograficznego, natomiast Marcin Bramson to specjalista w nurkowaniu technicznym, który swoje umiejętności wykorzystuje w ekspedycjach jaskiniowych.
Leigh Bishop to znany nurek wrakowy i pionier w wykorzystywaniu mieszanek gazowych podczas głębokich nurkowań. Jest też zapalonym podwodnym fotografem. Rozpoczął nurkowanie w wieku 21 lat, po czym stopniowo rozwijał się w kierunku nurkowania technicznego.
Jego eksploracje doprowadziły go do stworzenia dokumentacji i odkrycia setek wraków. W ciągu ostatnich dwóch dekad był uczestnikiem większości znaczących ekspedycji w poszukiwaniu wraków, m.in takich jak: HMHS „Britannic”, RMS „Lusitania”, RMS „Egip”t, RMS „Transylvania” na północnym Atlantyku i „Wilhelm Gustloff” na Bałtyku.
Wykonane przez niego fotografie były publikowane w wielu znanych czasopismach podróżniczych i nurkowych. W latach 90′ wraz ze swoim partnerem Chrisem Hutchisonem dokonał eksploracji około 400 dziewiczych wraków. W 2008 roku stał się współinicjatorem konferencji EUROTEK, która odbywa się co dwa lata w Birmingham.
Na Baltictech 2017 opowie nam o ekspedycji na wrak legendarnego liniowca HMHS „Britannic”.
Marcin Bramson – nurek z blisko 20-letnim doświadczeniem. Absolwent zarządzania, specjalista w dziedzinie BHP i PPOŻ. Rozpoczął swoją przygodę z nurkowaniem w roku 1999. Trzy lata później zainteresował się nurkowaniem technicznym, a następnie trimiksowym. Zakochany w jaskiniach i wrakach. Nurkowanie jest jego pasją, którą dzięki zamiłowaniu do przekazywania wiedzy udało mu się połączyć z pracą.
Od 2012 prowadzi własną szkołę Deep Adventure specjalizującą się w szkoleniach rebreatherowych i technicznych. W ramach swoich szkoleń dzieli się z uczestnikami własną wiedzą i doświadczeniem zdobywanym podczas udziału w różnych projektach nurkowych oraz dogłębną znajomością rebreatherów.
Wyznaje zasadę, że prawdziwy nauczyciel powinien być zawsze najpilniejszym uczniem.
Na Baltictech 2017 opowie nam o polskiej jaskini na Jukatanie – Box Ki Sin.
Wszystkie informacje znajdziecie również na oficjalnej stronie konferencji baltictech.com
[pro_ad_display_adzone id=”31298″]