Z Anglii do Francji w trakcie jednego nurkowania?

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Wrzesień 28, 2011 18:11

Z Anglii do Francji w trakcie jednego nurkowania?

Schloffel-Achim-460x250

Austriak Achim Schloffel, zamierza przepłynąć odległość dzielącą Dover i port w Calais, w trakcie jednego nurkowania! W linii prostej jest to odległość 34km, jednak biorąc pod uwagę prądy, których działaniu zostanie poddany, nurek obliczył swoją trasę na 55km.

Jak do tej pory wszystkie próby jego poprzedników kończyły się niepowodzeniem. Działo się tak głównie ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Schloffel planuje płynąć zanurzony do głębokości 20m, tak aby ruch morski na powierzchni oraz zmienne warunki pogodowe, nie utrudniały mu jego przeprawy.

Pytany o powód, dla którego zdecydował się na taką podróż odpowiada, że możliwości sprzętu, wykorzystywanego w nurkowaniu technicznym, pozwalają już na przepłynięcie tego dystansu w taki sposób, dlatego postanowił podnieść rękawicę i podjąć wyzwanie.

Całe nurkowanie zajmie 12h. Natomiast we francuskich wodach, Achim odbędzie dekompresję trwającą 3h. W swoim projekcie zamierza wykorzystać 2 skutery nurkowe Bonex Exploration Systems. Pierwszy z baterią pozwalającą na 10h pracy i drugi, dzięki któremu, będzie mógł płynąć przez kolejne 4h. Całe nurkowanie przeprowadzone będzie z wykorzystaniem Rebreathera.

Źródło: diveinnorway.com
Foto: is-expl.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Wrzesień 28, 2011 18:11

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Sierpień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN