Nowy komputer – Cressi Leonardo

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 29, 2012 18:34

Nowy komputer – Cressi Leonardo

Do sprzedaży wszedł nowy produkt od włoskiej firmy Cressi Sub. Jest to komputer dla nurków rekreacyjnych, nurkujących zarówno na powietrzu, jak i nitroxie. Leonardo (takie imię otrzymał), to pierwszy komputer stworzony całkowicie przez Cressi (za jego powstanie odpowiedzialne jest Cressi Electronics).

Pierwsze co zwraca naszą uwagę, to elegancki wygląd i gama 4 wyrazistych kolorów, spośród których możemy wybrać ten odpowiadający nam najbardziej. Oprócz tego wyrazisty i całkiem spory (jak na komputer typu zegarkowego) wyświetlacz. Ale co tak naprawdę kryje się w jego wnętrzu?

Całość oparto na nowy algorytmie Cressi RGBM, opracowanym przez Bruce’a Winke. Głównym założeniem było wypracowanie bezpiecznego systemu, dla dekompresji wykonywanej w warunkach, gdzie prowadzimy wiele zanurzeń podczas jednej doby.

cressileonardoLeonardo, będzie nam przydatny przy nurkowaniach z wykorzystanie powietrza, oraz nitroxu zawierającego max. 50% tlenu. Menu jest intuicyjne i do nawigacji po nim ma wystarczyć nam jeden przycisk.

Dane z naszego nurkowania bez problemu zgramy zarówno na PC oraz Mac. Głębokość maksymalna dla tego urządzenia to 100m. Wskazania Leonardo poinformują nas o panującej temperaturze, podadzą czas nurkowania czy poinformują (łącznie z sygnałem dźwiękowym) o zbyt szybkim wypłycaniu.

Dzięki wbudowanej pamięci, jesteśmy w s tanie zachować 999 logów z naszych nurkowań, z których najdłuższe może trwać 255min. Bateria jest łatwa w wymianie i można dokonać tego z poziomu użytkownika. Całość waży zaledwie 135g.

Cena – 799pln

Źródło: cressi.it

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 29, 2012 18:34

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Reklama
Reklama