Nurkowanie jaskiniowe z XDivers Team

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 6, 2013 21:08

Nurkowanie jaskiniowe z XDivers Team

Ostatnio Piotrek Kardasz podesłał mi ciekawy film, zrealizowany w 2010r. wspólnie z XDivers Team. Całość dotyczy serii nurkowań jaskiniowych w ramach jednego projektu – Veneto Project. Niektóre filmy zrobione przez Piotra mieliśmy już przyjemność publikować i osoby siedzące w „temacie” na pewno były pod dużym wrażeniem jego pracy.

Tym razem obiektyw kamery przenosi nas w rejon północnych Włoch, do wywierzyska Elefante Bianco (Biały Słoń). Dzięki zapisowi wideo mamy unikalną szansę prześledzić w wielu aspektach przedsięwzięcie, jakim jest bardzo głębokie nurkowanie jaskiniowe.

Zarówno narrator, jak i pierwszoplanowa postać – Michał „Majki” Winek, przybliżają widzom szczegóły prowadzonych przez siebie działań oraz nakreślają tło projektu, jaki postanowiła zrealizować wspólnymi siłami grupa doświadczonych nurków jaskiniowych. Trzeba to jasno podkreślić, że mimo iż samo nurkowanie było „solo”, to aby miało szanse powodzenia, niezbędne było wsparcie doświadczonego i rozumiejącego się zespołu.

Dla osób, które interesują się nurkowaniem jaskiniowym, ale nie mają jeszcze podobnych doświadczeń, jest to unikalna szansa na przyjrzenie się całości od kuchni. O ile możemy w sieci obejrzeć wiele wspaniałych filmów z nurkowań jaskiniowych, to w zaledwie kilku przypadkach dane jest nam wysłuchać głosu uczestników i poznać ich motywację.

Źródło: kardasz.net

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 6, 2013 21:08

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2020