Spearfishing, czyli rzecz o łowiectwie podwodnym

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 4, 2013 21:44

Spearfishing, czyli rzecz o łowiectwie podwodnym

Jednym z tematów, które prędzej czy później pojawiają się w życiu każdego nurka jest łowiectwo podwodne. Dla wielu osób wystarcza podziwianie pięknych ryb w trakcie nurkowania, lub bezkrwawe polowanie z aparatem fotograficznym. Są jednak osoby, które odkrywają w sobie żyłkę łowcy i pragną sprawdzić się w trakcie podwodnego polowania.

Moralną ocenę pozostawiamy każdemu z osobna, w końcu zawsze znajdziemy osoby opowiadające się za lub przeciw danej kwestii. Jeżeli jednak zdecydujemy się wyruszyć na polowanie, bądźmy pewni, że robimy to jak należy.

Spędzając całe życie blisko wody, zdążyłem nasłuchać się najróżniejszych historii o tym co jest zakazane i dozwolone podczas połowu z kuszą. Wszystko było by dobrze, gdyby nie fakt, że kolejne „prawdy łowieckie” wykluczały się nawzajem.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, najlepiej zwrócić się ze swoimi pytaniami do profesjonalisty lub zajrzeć do odpowiednich aktów prawnych. Poniżej dla wszystkich czytelników, którzy odkryli w sobie żyłkę myśliwego, zamieszczamy materiał wprowadzający w zasady prawne i etyczne, jakich powinniśmy przestrzegać w Polsce, podczas połowu z użyciem kuszy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Spearfishing Poland

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 4, 2013 21:44

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2020

Reklama
Reklama