Nurkowanie w Hranickiej Propasti – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 26, 2012 19:05

Nurkowanie w Hranickiej Propasti – video

Najnowsze wieści z nurkowania Krzyśka Starnawskiego w czeskiej jaskini Hranicka Propast, są już wszystkim znane. Udało się położyć poręczówkę do przejścia między studniami w okolicy 196m, a także osiągnąć głębokość 217m. Cały czas nie jest znana całkowita głębokość, ale jak zapowiada „Starnaś” jej budowa geologiczna pozwala twierdzić, że do dna jest jeszcze bardzo, bardzo daleko.

Śledząc kolejne wyczyny teamu Dualrebreather, widzimy przeważnie ujęcia tuż przed zanurzeniem, lub chwilę po, ewentualnie z samego nurkowania. Jednak aby doszło do finalnej fazy jaką jest nurkowanie, potrzebny jest szereg przygotowań.

Należy dostarczyć sprzęt, przygotować nurkowisko, sprawdzić cały ekwipunek, przyszykować się… Nie jest to łatwe, szczególnie w przypadku nurkowania jaskiniowego, gdzie zejście pod wodę, często jest niedostępne.

Poniżej film Ireny Stangierskiej z niedawnego nurkowania Krzysztofa w Czechach. Zobaczcie zapis w pigułce, jak krok po kroku odbywa się cała procedura przygotowania do zejścia pod wodę oraz samo nurkowanie jaskiniowe na znaczną głębokość.

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 26, 2012 19:05

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Grudzień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń