Odszedł Neville Coleman

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 6, 2012 19:45

Odszedł Neville Coleman

Niestety tydzień kończymy smutną wiadomością. Odeszła kolejna legenda z nurkowego panteonu – Neville Coleman. Eksplorator głębin, odkrywca i wspaniały fotograf, który swoje życie zadedykował badaniu i dokumentowaniu podwodnego świata. Był prawdziwym guru dla całych zastępów podwodnych fotografów i przyrodników.

Jego dorobek jako dokumentalisty podwodnej rzeczywistości, rozciąga się na okres ostatnich 45 lat! W poszukiwaniu kolejnych niesamowitych ujęć odkrył i sklasyfikował ponad 450 nowych gatunków przedstawicieli morskiego życia! Był autorem, lub współautorem 65 książek związanych z fotografią, nurkowanie i morską fauną i florą.

Przez ludzi, którzy mieli szczęście się z nim zetknąć, opisywany był jako wspaniały i niestrudzony ambasador środowiska morskiego Australii. Za swoje dokonania uhonorowany został prestiżowym medalem „Order of Australia”.

Wiele spośród gatunków, które odkrył zostało nazwanych na jego cześć, jednak to ludzie, których zainspirował swoją pracą i którzy będą kontynuować jego dzieło, są najlepszym dowodem piętna jakie odcisnął, badając podwodny świat.

Źródło: nevillecoleman.com.au

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 6, 2012 19:45

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020