Trailer filmu z wyprawy do Sierra Leone

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 30, 2013 21:00

Trailer filmu z wyprawy do Sierra Leone

Tuż przed Festiwalem Wrakowym w Łodzi (16.02), organizatorzy, a zarazem uczestnicy wyprawy badającej wraki Sierra Leone, wypuścili do sieci zapowiedź filmu dokumentującego ekspedycję. Premiera filmu będzie miała oczywiście miejscce na festiwalu, gdzie wszystkich serdecznie zapraszamy!

„Celem ekspedycji jest poszukiwanie 
i identyfikacja wraków zatopionych wzdłuż wybrzeża Sierra Leone. Wody tego afrykańskiego kraju widziały wypchane diamentami i kością słoniową galeony. Były terenem operowania amerykańskich statków niewolniczych, a także brytyjskiej armady uciekającej przed ostrzałem hitlerowskich u-bootów.

Przygotowania do ekspedycji trwały wiele miesięcy, główny nacisk postawiliśmy na poszukiwania w archiwach, muzeach i bibliotekach całego świata wszelkich informacji dotyczących wraków zatopionych w interesującym nas rejonie. Bliski kontakt z „The United Kingdom Hydrographic Office” i otrzymane od nich mapy batymetryczne pokazują, ze jest to miejsce całkowicie dziewicze i niezbadane, co pozwala nam twierdzić, że na miejscu mogą czekać nas odkrycia na miarę światową.”

Źródło: Organizator

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 30, 2013 21:00

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2019

Sortowanie
31Sty - 3LutCałodniowa Moscow Dive Show 2019
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019
9LutCałodniowa VIII Międzynarodowy Festiwal Nurkowania Wrakowego
22Lut - 24Lut 2208:00Lut 24#GoDiving - Dive Show
28Lut - 3MarLut 2810:00Mar 3Targi Nurkowe - X Edycja