Herbert Nitsch idzie po rekord

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 4, 2012 23:34

Herbert Nitsch idzie po rekord

W ramach Extreme Breitling, znany freediver Herbert Nitsch, zamierza pobić rekord świata w konkurencji No Limits. Podczas zawodów odbywających się 4-6 czerwca 2012r. W greckim Santinori, Nitsch zamierza zejść na głębokość 244m!

W próbie pobicia rekordu, nie wezmą jednak udziału sędziowie AIDA. Wynika to ze sporu wokół sponsoringu Suunto. Co oznacza to w praktyce? Ni mniej ni więcej tylko tyle, iż mimo pobicia rekordu, nie będzie on nieusankcjonowany i zaliczony w żadnych międzynarodowych rankingach AIDA.

Nitsch przygotowując się do właściwego nurkowania, odbywa kolejne sesje treningowe, a ich rezultaty zaskakują chyba nawet jego samego. Takie wnioski można wyciągnąć z faktu, iż podczas ostatniej próby, w trakcie nurkowania postanowił zejść głębiej niż było założone, co w rezultacie doprowadziło go na 196m!

Przy tej okazji, warto wspomnieć, że Herbert Nitsch realizuje plan, w ramach którego ma być w stanie pobić wszelkie rekordy i przekroczyć wszystkie granice, osiągając głębokość 300m na wstrzymanym oddechu. Jeżeli mu się to uda, wprowadzi freediving w kolejną epokę, gdzie nic nie jest niemożliwe.

Źródło: deeperblue.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 4, 2012 23:34

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń