Najmłodsza nurkini z uprawnieniami JMSD na świecie

Dodane przez Małgorzata Brykała Listopad 29, 2013 10:19

Najmłodsza nurkini z uprawnieniami JMSD na świecie

Charlotte Burns, dwunastolatka ze szkoły podstawowej Biggin Hill w hrabstwie Kent uzyskała stopień Junior Master Scuba Diver i tym samym została najmłodszą posiadaczką tego stopnia na świecie. Swoją przygodę z nurkowaniem rozpoczęła po ukończeniu 10 roku życia zgodnie z obowiązującym prawem.

Od tamtej pory zapisała w swoim logbooku ponad 70 nurkowań. W ciągu następnych 16 miesięcy przeszła próbę pierwszego nurkowania w mroźnej Szkocji, gdzie temperatura powietrza wahała się w granicach -4ºC oraz na Cyprze, gdzie panowały trudne warunki pogodowe, a towarzyszące wyładowania elektryczne były bardzo groźne.

Charlotte pochodzi z nurkowej rodziny, a więc pasję do głębin zaszczepili w niej rodzice, zwłaszcza mama, która miała pozytywny wpływ na córkę i ułatwiła jej pokonać strach przed nurkowaniem. Dziewczynka wzięła przykład ze swojego 26-letniego brata, który w wieku 14 lat również osiągnął stopień Junior Master Scuba Diver.

Charlotte Burns niedawno wróciła z malowniczej Larnaki, miasta położonego na południowo-wschodnim wybrzeżu Cypru, gdzie ukończyła specjalne szkolenia wrakowe, aby stać się w pełni wykwalifikowanym nurkiem. Przeszła wiele treningów i egzaminów m.in. ćwiczenia ewakuacyjne pod wodą i wspinaczkę lodową. Musiała również zademonstrować swoją wiedzę i umiejętności nurkowania z akwalungiem.

Trzeba przyznać, że dziewczyna jest fenomenalna, choć nie trudno w to uwierzyć, ponieważ niektóre ze swoich umiejętności może zawdzięczać Rayowi Woolley-emu, jednemu z najstarszych na świecie płetwonurków, u którego się również szkoliła.

Źródło: mirror.co.uk

Dodane przez Małgorzata Brykała Listopad 29, 2013 10:19

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń