Tematy prelekcji Richiego Kohlera na III edycji Festiwalu Wrakowego w Łodzi

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 23, 2011 09:13

Tematy prelekcji Richiego Kohlera na III edycji Festiwalu Wrakowego w Łodzi

richiekohlerpromo

Powoli rok dobiega końca i trzeba już myśleć o tym co czeka nas w nadchodzącym 2012r. Jak zwykle przerwa w sezonie to czas wielu imprez i targów nurkowych. Jeżeli sami nie będziecie w stanie wybrać się na któreś z nich, możecie być pewni, że zdamy Wam relację „live” opatrzoną masą zdjęć.

 

Jeżeli macie problem ze zdecydowaniem się, gdzie należy jechać, aby dowiedzieć się czegoś ciekawego, sprawdzajcie co u nas słychać. Pozostając w stałym kontakcie z organizatorami poszczególnych imprez, będziemy na bieżąco publikować kolejne newsy.

 

Niedawno informowaliśmy Was, iż 25 lutego 2012r. Na III Festiwalu Wrakowym w Łodzi, pojawi się legenda świata nurkowego, poszukiwacz i eksplorator wraków – Richie Kohler. Dzisiaj możemy już Wam powiedzieć, czego będą dotyczyć jego wykłady!

 

Jak donieśli nam nasi przyjaciele Piotrek Wytykowski i Romek Zajder, Richie przygotował dwa tematy:


W pogoni za cieniem”


W 1991 roku u wybrzeży New Jersey, zespół nurków odkrywa i eksploruje nieznany dotąd wrak. Niemiecki U-boot – zagadka, którego tajemnicy nie były w stanie wyjaśnić niemiecki i amerykański rząd. Nie potrafił tego również uczynić żaden historyk ani ekspert. Zadania tego podjęła się grupa nurków, pod przewodnictwem Richie Kohlera i Johna Chattertona. Przedsięwzięcie to kosztowało sześć długich lat pracy i życie trzech nurków. W końcu udało się zidentyfikować cyfry przy tajemniczym U…


”Titanic:  Zagubione szczątki”


Jeden z największych, a na pewno najbardziej sławny wrak współczesnej historii – RMS Titanic. Prawie sto lat upłynęło od bezprecedensowej katastrofy, a statek marzeń, który zatonął podczas swojego dziewiczego rejsu, nadal urzeka wyobraźnię i rozbudza ludzką ciekawość. W 2005 roku ekspedycja prowadzona pod przewodnictwem Richie Kohlera i Johna Chattertona, złożona z najlepszych ekspertów w swoich dziedzinach, rzuciła nowe spojrzenie na wrak. Seria nurkowań na głębokość 3800m, wykonanych batyskafem MIR, przyniosła nowe zaskakujące dowody, na to, co naprawdę wydarzyło się feralnej nocy 15 kwietnia 1912 roku…


Źródło: organizator 


Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 23, 2011 09:13

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2020