Zbliża się konferencja EUROTEK 2014

Dodane przez grafik Sierpień 5, 2014 19:44

Zbliża się konferencja EUROTEK 2014

Już niebawem, bo w sobotę 20 i niedzielę 21 września 2014r. w Birmingham odbędzie się kolejna edycja konferencji dla nurków technicznych – Eurotek 2014. Nie zabraknie ciekawych gości i interesujących tematów. W tegorocznej edycji pojawią się czołowi prelegenci z całej Europy, z bardzo szerokim spektrum tematycznym.

Jak piszą na swojej www organizatorzy, Eurotek to międzynarodowy event łączący w sobie trzy elementy: targi, konferencję i kolację połączoną z galą wręczenia nagród. Jak sama nazwa wskazuje, jest to iście europejski zlot osobistości nurkowych. Na odwiedzających czekać będzie 30 prelegentów i 40 wystawców sprzętu! Czy można oczekiwać czegoś więcej?

W tegorocznej edycji pojawią się prelegenci z Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Holandii oraz oczywiście z pełniącej rolę gospodarza – Wielkiej Brytanii. Wśród potwierdzonych gości znajdują się znani dobrze uczestnikom Baltictechu Martyn Farr, Sami Paakkarinen, Leigh Bishop, Dimitri Gorski czy Martin Robson.

Dla mnie osobiście najciekawiej zapowiada się spotkanie z Immi Wallin i Jouni Polkko, członkami grupy Badewanne, która w ciągu ostatnich 5 lat ma na koncie genialne odkrycia wraków na terenie Morza Bałtyckiego.

Oczywiście poza wymienionymi z imienia i nazwiska prelegentami, jest jeszcze wielu, o których warto pamiętać, lecz wymienić wszystkich nie sposób. Wystarczy wspomnieć, że organizatorzy podzielili gości pod względem kategorii i nikt kto jest zainteresowany jaskiniami, wrakami, fotografią i filmowaniem, aspektami fizjologicznymi w nurkowaniu, obiegiem zamkniętym, bezpieczeństwem w nurkowaniu czy wykorzystaniem najnowszej technologii, nie powinien czuć jakiegokolwiek niedosytu.

Eurotek został powołany do życia w 2008r. Przez trójkę nurków – Leigh Bishopa, Rosemary E. Lunn i Carla Sepncera. Na przestrzeni lat impreza ściągała coraz większe rzesze gości jak i coraz ciekawszych prelegentów i na stałe wpisała się w nurkowy kalendarz. W wielu elementach jest to impreza podobna (i mająca sporo powiązań) do polskiego Baltictechu, dlatego Ci z Was, którzy nie mieli okazji pojawić się w Gdyni, mogą nadrobić część zaległości udając się do Birmingham.

Więcej informacji oraz możliwość nabycia biletów znajdziecie tutaj.

Dodane przez grafik Sierpień 5, 2014 19:44

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń