Nietypowe nurkowiska – silos po pocisku atomowym – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 10, 2020 14:15

Nietypowe nurkowiska – silos po pocisku atomowym – video

W chwili obecnej wszyscy mamy przymusową przerwę od nurkowania i sporo wolnego czasu, który możemy poświęcić m.in. na poszukiwanie nowych, ciekawych miejsc pod wodą, które są warte odwiedzenia. Jeżeli jesteś fanem ekstremalnie niezwykłych nurkowisk, to koniecznie musisz  sprawdzić, co oferuje zalany silos służący do przechowywania pocisków nuklearnych!

To niezwykle unikalne nurkowisko czeka na wszystkich niedaleko Royal City w stanie Waszyngton, USA. Znajduje się tam zalany kompleks silosów obsługujących niegdyś pociski atomowe Titan I, w którym organizowane są komercyjne nurkowania dla śmiałków poszukujących nowych wrażeń.

Głębokość maksymalna, jaką możemy osiągnąć podczas nurkowania, to ok. 33-35 metrów, a koszt nurkowania (w tym 2 butle) oscyluje w granicy $150. Jeżeli nasze uprawnienia nie pozwalają nam na nurkowanie w podobnym środowisku, za dodatkowych $60 możemy sobie zorganizować szkolenie i uzyskać certyfikat ze specjalizacją PADI Missile Silo Diver Specialty.

a82a9ae5c944e564a62a44b9ef76ff99

Samo nurkowanie w kompleksie obejmuje trzy silosy oraz sieć tuneli łączących je w jedną całość. Niebezpieczeństwo stwarzają pozostawione przez „ekipę sprzątającą” resztki metalowych paneli podłogowych, sterczące kawałki metalu, rury czy zwisające przewody elektryczne. Przeprawa przez częściowo zalane tunele wymaga również współpracy całego zespołu, dlatego miejsce przeznaczone jest raczej dla zgranych grup dobrze wyszkolonych nurków.

silos_02

Źródło: underseaadventures.net


Jordania i Zatoka Akaba to wspaniały cel nurkowej wyprawy. Relację z naszej wizyty znajdziecie W 12 numerze kwartalnika DIVERS24! Magazyn w wersji cyfrowej dostępny jest nieodpłatnie, natomiast wersję drukowaną możesz nabyć w naszym sklepie internetowym.

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 10, 2020 14:15

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2020